logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes177
mod_vvisit_counterVčera1892
mod_vvisit_counterTento týždeň2069
mod_vvisit_counterTento mesiac4492
mod_vvisit_counterVšetky2615729
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 28 Február 2024 20:35
Expert geniality show logo

EXPERT
geniality show

Expert geniality show logo

28. novembra 2023 sa uskutočnil 16. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ. Z našej školy sa do súťaže zapojilo 11 žiakov – 5 piatakov, 4 šiestaci a 3 ôsmaci. Najlepšie výsledky dosiahli nasledovní žiaci:

Běla Halašová (6. ročník) súťažila v témach Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry. V téme Päť jazykov kultúry získala titul TOP EXPERT (umiestnila sa v prvej štvrtine výsledkovej listiny). Celkovo obsadila v konkurencii 1472 šiestakov 69. miesto.

Eliška Illová (5. ročník) získala titul TOP EXPERT v témach Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry a obsadila v celkovom poradí 7. miesto (1775 súťažiacich).

Patrik Pilát (5. ročník) získal titul TOP EXPERT v témach Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry a obsadil v celkovom poradí 28. miesto (1775 súťažiacich).


 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 14 Február 2024 16:45

PYTAGORIÁDA

V dňoch 12. – 13. 12. 2023 sa konal 45. ročník školského kola Pytagoriády (pre žiakov 3. - 8. ročníka). Žiaci mali v priebehu 60 minút vyriešiť 15 úloh. Aby sa stal žiak úspešným riešiteľom, musel správne vyriešiť minimálne 10 úloh. Okrem toho sa dali body získať za ušetrené minúty – za každé 4 minúty žiak získal 1 bod. A tu je zoznam našich úspešných riešiteľov a body, ktoré získali (počet správne vyriešených príkladov + body za ušetrené minúty):

3. ročník       4. ročník
Meno a priezvisko Počet bodov  Meno a priezvisko Počet bodov 
Dominika Valášková 15+11 Adam Pyšný  13+9
Karin Remiašová 15+10  Jakub Kolník  13+5
Šimon Martinák 14+11 Martin Pagáč 10+8
Jakub Lacho 14+ 9 Emily Morihladková 11+4
Lujza Očkajáková 14+ 9 Jakub Ján Nosko 11+3
Juliana Halašová 13+ 9  
5. ročník       6. ročník
Meno a priezvisko Počet bodov  Meno a priezvisko Počet bodov 
Lucia Lančaričová 13+6 Tomáš Lančarič  12+6
Matej Schoeller  12+6 Šk. kolo Pytagpriády

Eliška Illová 12+5
Patrik Pilát 12+2

Dve žiačky – Dominika ValáškováKarin Remiášová - obidve z 3. triedy - dokázali vyriešiť správne všetkých 15 úloh. Dominika Valášková  získala zároveň najviac bodov (26), čím sa stala najúspešnejšou riešiteľkou z našej školy.

Okresné kolá Pytagoriády sa uskutočnia 9. a 10. 4. 2024 v Myjave.


 
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 13 Február 2024 23:09

,,Fašángy sa kráta, už sa
nenavráta,
staré diefky plačú, že sa nevyskáču!"

Takouto milou rečňovankou nás dňa 7.2.2024 privítali na Gazdovskom dvore v Turej Lúke. Milé tety v tradičných ľudových krojoch nám priblížili význam fašiangového obdobia.Toto povianočné obdobie bolo plné zábavy, hojnosti, smiechu, veselíc a plesov. Ľudia sa prezliekali do masiek zvierat a rôznych bytostí a verili ,že im prinesú silu a hojnosť. Stretávali sa pri páračkách a zabíjačkách , kde bolo okrem vykonanej práce aj veľa zábavy a spevu.

Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...

Toto niekoľkotýždňové obdobie sa končilo POCHOVÁVANÍM BASY, čo znamenalo, že sa odložili všetky hudobné nástroje a nastalo obdobie pôstu, ktoré trvalo 40 dní až do Veľkej noci.

Aj naše - vaše deti v tradičných maskách vytvorili fašiangový sprievod a za spevu piesne Fašiangy Turice sa presunuli ku gazdinej, ktorá ich krásny spev odmenila sladkými šiškami a bylinkovým čajom. S úsmevom na perách sme sa rozlúčili s prísľubom , že sa na toto krásne miesto plné tradícií určite vrátime.

Michaličková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 02 Február 2024 16:58

Zavítal k nám Zahrajko!

Naša fašiangová zábava pokračuje ďalej...
Dňa 24.1.sme našim deťom pripravili príjemné prekvapenie a pozvali do našej MŠ Zahrajka-Richarda Čanakyho.Tomuto skvelému zabávačovi zo Spievankova to s najmenším publikom skvelo ladí, stačila mu jeho gitara a plné vrece drobností ako žaba Gaba, stonožka Rafaela, tablet, ovocné hudobné nástroje, bubon, sova Múdra....

Vystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie Zahrajka

Nemal žiadny problém zaujať deti, veď pri veselej hudbe a možnosti tancovať, spievať, tlieskať sa žiadne z detí nenudilo.Piesne boli deťom dobre známe a pre mnohých doposiaľ Zahrajko iba z televíznej obrazovky sa odrazu objavil v živom vydaní.

Koncert si užili všetci- od najmladšieho maláčika až po našich najstarších takmer školákov a tiež žiaci 1.a 2. ročníka.
Deti sa so Zahrajkom rozlúčili s očami plnými šťastia a radosti z toho, že sa s ním mohli stretnúť a domov odchádzali s úsmevom na perách a pohmkávaním obľúbených spievankovských pesničiek.

Šulovská


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 01 Február 2024 22:11

Fašiangy v materskej škole

Fašiangové obdobie je obdobím od Troch kráľov do Popolcovej stredy a podľa ľudových tradícií je obdobím zábav, karnevalov, zabíjačiek a hodovania. A takou menšou zábavou bolo pre deti i vystúpenie speváka a muzikanta Viktora, ktorého sa zúčastnili v utorok 23.1.2024 v Školskom klube detí Bzučo v ZŠ.

Fašiangy v MŠFašiangy v MŠFašiangy v MŠFašiangy v MŠ

V interaktívnom vystúpení s hudbou, veselými a poučnými pesničkami si deti zacvičili veselú rozcvičku, hlasmi i ukazovaním napodobňovali rôzne remeselnícke náradia, zopakovali si základné farby a všetko, čo s nimi kreslia, učili sa hovoriť krátke slovné spojenie viacerými jazykmi a spolu so školákmi vytvorili krásne zladený spevácky zbor.

A keďže fašiangové obdobie ešte nekončí, tak ani naše zabávanie sa nekončí, ale pokračuje. Ale o tom až nabudúce...

Vrábelová


 
Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!