Pondelok, 09 Január 2017 08:51

Jana Pronská:
Zlatníkova chovanica

Jana Pronská: Zlatníkova chovanica

Ariena je zlatníkova chovanica. Napriek tomu, že ženy nesmeli robiť žiadne remeslo, zaučí ju ako zlatníčku. Ariena sa pravidelne prezlieka za muža a chodí s majstrom Johannom na cesty. Raz ich prepadli zbojníci a takmer včetko okrem jedného šperku ukradli. V poslednej chvíli ich zachránil rytier Michael. Ariena zistí, že ju kedysi zachránil a pobozkal. Odvtedy je doňho zaľúbená a teraz sa dostala na jeho hrad v mužských šatách ako zlatník. Ako jediná z ich zlatníckej „rodiny“ zostáva na Ľubovnianskom hrade, aby vyrobila šperky pre Michaelovu snúbenicu. Michael neskôr odhalil jej tajomstvo. Dej je ako v každom historickom románe poriadne zamotaný.
Ožení sa Michael s Julianou, ktorú mu vnucuje otec, alebo poslúchne svoje srdce?
Odpoveď nájdete v tejto knihe. Ja osobne som bola napätá do poslednej chvíle, no spisovateľka dej príliš naťahovala. Niekoľkokrát som si dokonca povedala, že viac na ňu ani nesiahnem, no zvedavosť bola väčšia.

Lívia Knapová

backNaspäť