Pondelok, 09 Január 2017 09:04

Julie Klassenová:
Maliarova dcéra

Julie Klassenová: Maliarova dcéra

Piata kniha od Julie Klassenovej je plná dobrodružstva a romantiky. Dej je veľmi zamotaný a odohráva sa na konci napoleonských vojen.
  Sophie Dupontová je dcérou známeho anglického maliara. Vďaka otcovi spoznala mladého okúzľujúceho Wesleyho Overtreea. Ako prvý muž v jej živote jej povedal, že je pekná. Začala mu robiť modelku na portréty. Neskôr s ním otehotnela, no kým mu to stihla povedať, odišiel bez rozlúčky do Talianska. Nikto okrem nej a priateľky zo susedstva o tehotenstve nevie.
  Stephen Marshal Overtree, Wesleyho mladší brat, je vojak a bojuje proti Napoleonovi. Keď dostane dovolenku, pravidelne musí zachraňovať Wesleyho z problémov. I tentoraz prišiel do Lynmouthu. Podarilo sa mu zistiť, v akom vážnom probléme zanechal peknú Sophie. Ponúkne jej manželstvo na papieri, no bez lásky, aby ju zachránil pred škandálom. Sophie sa zaňho vydáva po troch dňoch, čo ho spoznala, a sťahuje sa do Overtree Hall, sídla jej manžela. Všetko ide hladko, nikto o tehotenstve nevie, okrem troch ľudí. Všetko sa však komplikuje, keď Stephen odíde do vojny, Wesley sa vracia do rodného domu, stretáva Sophie a dozvedá sa, že jeho brat si ju vzal za ženu.
Bude Sophie verná svojmu manželovi Stephenovi? Podarí sa Wesleymu získať si opäť jej dôveru? Vráti sa Stephen z vojny? Odpovede nájdete v tejto skvelej knihe.

Lívia Knapová

backNaspäť