Piatok, 13 Január 2017 13:54

David Almond:
Nebeské oči

David Almond: Nebeské oči

Kniha je o Erin, ktorá žije v domove. V jeden deň sa dohodla so svojím kamarátom Januárom, že utečú. Keď išli k rieke po plťku, ktorú Január postavil, prišiel k nim chlapec, ktorému hovorili Myšiak. Povedal, že chce ísť s nimi. Ale Január nechcel. No Erin nakoniec povedala, že môže. Ako sa plavili po rieke, uviazli v bahne. Tak zišli z plťky a doviezli ju k brehu. Pri brehu stálo dievča. Predstavilo sa im ako Nebeské oči. Nebeské oči ich doviedla k starkému, ktorý sa o ňu staral. Nebeské oči povedala, že starký ju vytiahol z bahna. Starký si každý deň niečo písal do zošitov. Január chcel vedieť čo, ale starký mu to nechcel povedať. V jeden deň išiel Myšiak pomáhať starkému hľadať veci z bahna. Potom Myšiak niečo našiel. Bolo to telo. Všetci si mysleli, že to urobil starký.  Ak si knihu prečítaš, dozvieš sa, či to bolo naozaj tak, aj komu telo patrilo.

Klára Gablechová

backNaspäť