Piatok, 27 Január 2017 19:24

Michaela Ella Hajduková:
Nemecké dievča neplače

Michaela Ella Hajduková: Nemecké dievča neplače

1.časť :  Markus a Emma pracovali pre tajnú organizáciu Biela ruža, ktorá odhaľovala vojnové zločiny a zločincov. Emma taktiež pracovala ako opatrovateľka u Otta von Lichtenberga,kde našla obrovskú tajnú knižnicu a materiály týkajúce sa koncentračného tábora Mauthausen. Markus objavoval históriu v Steinhoringu. Emma našla u Otta denník, kde české dievča písalo o tom, ako ho Nacisti odviezli a ona odišla od svojej matky. Dievča z denníka si zobrala nová rodina. Emma stále chodila do Ottovej knižnice, no v jeden deň ju tam uvidel syn pána. Ako zareagoval? Dozvedela sa Emma, čím bol jej zamestnávateľ za mlada a prečo schovával tie dokumenty?

2.časť : Lucia pracovala v zariadení pre seniorov. K jej klientom patrila aj pani, ktorá sa predtým liečila na psychiatrii. Paniu vždy niečo trápilo, bola smutná, nikto ju nenavštevoval. Lucia pochádzala z detského domova. Našla menšiu truhličku, v ktorej bol kľúčik od banky, kde našla 2 obálky. V jednom liste jej vlastná mama písala, že ju aj s otcom ľúbia a aby netrpela, adoptovala si ju jej najlepšia kamarátka, no bohužiaľ, ak sa jej do rúk dostal tento list, sú jej rodičia už mŕtvi. V druhej obálke našla fotografie svojich rodičov – boli to Markus a Emma. Lucia išla k svojim adoptívnym rodičom, povedali jej, že jej matka emigrovala so svojím manželom, ktorého spoznala na diskotéke. Neskôr sa Lucia dozvedela, že stará pani z domova pre seniorov je jej stará mama. Zistila, že jej starú mamu uniesli nacisti a zmenili jej meno Františka Vitázková na Frieda Wittke. Lucia sa rozhodla, že spolu so svojou kamarátkou Norou pôjdu do Mníchova a objavia nové podrobnosti o Luciiných rodičoch. Ako to nakoniec dopadne? Naozaj nežije ani jeden z Luciiných rodičov? Prečítajte si túto knihu a dozviete sa viac.

Vanesa Vaváková

backNaspäť