Utorok, 07 Marec 2017 08:38

Alžbeta Hulová:
Spoveď jedného dievčaťa

Alžbeta Hulová Spoveď jedného dievčaťa

Kniha je o 16-ročnej Nele Hazlingerovej, ktorej v deň jej 15. narodenín zomrel otec pri leteckej havárii. Jej mama si našla nového partnera Miloša, ktorý bol zo začiatku veľmi milý človek, až neskôr ukázal svoju pravú tvár. Odkedy Nele zomrel otec, trpela samopoškodzovaním. Veľkými oporami v zlých časoch jej boli dve najlepšie kamarátky Evka a Tia. Prvý deň na jazykovom gymnáziu spoznala chalana Erika, ktorý ju veľmi očaril. Raz ju Tia zobrala na párty ku kamarátovi Mirovi. Spoznala tam Tomáša, do ktorého sa na prvý pohľad zamilovala. Prvé rande si dali hneď na druhý deň po párty. Raz si Nela nedala pozor na svoje rany na rukách a Erik ich zbadal. Nela mu porozprávala o všetkom, čo jej nevlastný otec doma robí a povedala mu, že odkedy spoznala jeho brata Tomáša, prestala sa rezať. Nastal Štedrý deň a Miloš doma znovu vyvádzal. Nela ušla k Tomášovi domov a tam si všimol jazvy na rukách a všetko pochopil. Nela od nich utiekla von.
Vrátila sa Nela domov či zostala sama vonku? Zostane s ňou Tomáš potom, čo videl jej jazvy? Ublíži Miloš ešte niekedy Nele a jej mame? Na tieto otázky dostanete odpoveď v tejto super knihe!

Simona Predná

backNaspäť