Štvrtok, 20 Október 2016 12:07

John Boyne:
Chlapec na vrchole hory

John Boyne: Chlapec na vrchole hory

Pierrot je dieťa, ktorému otec zomrel pri skoku pod vlak a matka zomrela na tuberkulózu. Kedže bol sám a nemal žiadnu blízku rodinu, zostal bývať u susedov, kde mal aj svojho najlepšieho kamaráta Anšela. No to netrvalo dlho, pretože Anšel a jeho matka boli Židia. Neskôr išiel do sirotinca pre deti. V jeden deň mu prišiel list od jeho tety Beatrix, ktorú nikdy nevidel, že sa presťahuje k nej. V dome u tety sa musel riadiť rôznymi zákazmi a príkazmi, napr. jeho meno Pierrot sa zmenilo na Pieter. To, ako sa bude Pierrot cítiť u tety a s kým bude tráviť čas, sa dozviete po prečítaní tejto knihy.

Vanesa Vaváková

backNaspäť