Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Utorok, 16 December 2014 21:01

ROZHODLI STE SA ?

Vážení občania!

Dňa 1.1.2002 vstúpil do platnosti zákon č. 561/2001 Z.z. o daniach z príjmov. Tento umožňuje zamestnaným a podnikateľským subjektom rozhodnúť sa a poukázať 2% zo zaplatenej dane presne určeným prijímateľom.
    Základná škola s materskou školou Krajné je zaregistrovaná Notárskou komorou v centrálnom zozname. Takže je možné škole túto čiastku venovať. Venovanie 2% z daní je bez poplatkov a nezvyšuje Vaše daňové zaťaženie. Čiastku na základe Vášho rozhodnutia vráti daňový úrad škole z dane, ktorú ste Vy v minulom roku štátu odviedli.
 Tu si môžete stiahnuť:--Tlačivo-vyhlásenie o poukázaní sumy 2%(3%) zaplatenej dane a Tlačivo-poučenie na vyplnenie. Ďalšie informácie nájdete v škole, alebo na t.č. 032/7786107.

Ďakujeme!

Utorok, 24 Marec 2015 21:09

SOŠ Rakovice – prezentácia
23.3.2015

Žiaci 9.ročníka našej školy  sa mali možnosť zúčastniť prezentačnej hodiny. Túto pripravili žiaci SOŠ Rakovice pod vedením Mgr. Denisy Walther.
Deti mali možnosť získať nasledujúce informácie :
-    o histórii a tradíciách SOŠ
-    o študijných odboroch – maturitných : manažment cestovného ruchu
                                                             pracovník marketingu
                                      - učebných :     viazač – aranžér kvetín
                                                                        - záhradník
   o úspechoch žiakov tejto školy v zahraničí
-    o využití získaných vedomostí v praxi
   o možnostiach zahraničnej praxe a stážach napr. vo Francúzsku, Fínsku

Prezentácia aranžovania SOŠ Rakovice Prezentácia aranžovania SOŠ Rakovice Prezentácia aranžovania SOŠ Rakovice

Dvaja študenti svojimi praktickými ukážkami predviedli našim deviatakom aranžovanie kytíc a rozmnožovanie rastlín.
Prezentácia bola veľmi zaujímavá.
Deviataci sú už asi  rozhodnutí kam pôjdu do školy, ale možno pre žiakov nižších ročníkov to môže byť inšpirácia kam po ZŠ.

Anna Maronová

Nedeľa, 22 Marec 2015 21:01

Čítanie otcov v škole-pán Malý

Dňa 12. marca 2015  v triede usilovných lienok  pokračovalo čítanie otcov. Do druháckej triedy tentokrát zavítal dedko Marka Ciroka pán Štefan Malý a prečítal deťom veľmi pekný príbeh z knihy Robko a Ďobko, ktorú napísala spisovateľka Jana Šrámková. Marko si vybral príbeh s názvom Robo chce objaviť tajomný ostrov štrbavých opíc.

Číta deťom pán Malý  Číta deťom pán Malý

Deti pozorne počúvali a spolu s pánom Malým sa preniesli so smiechom na tajomný ostrov. Zaujímavé čítanie sa skončilo a nám  bolo ľúto, keď sme sa museli rozlúčiť s dedkom Marka Ciroka. Aj  toto čítanie zanechalo v deťoch príjemné zážitky, o čom svedčia aj pekné kresbičky.

Práce detí:
 Práce detí  Práce detí
 Ninka Jančeková  Marek Ďuriš

Práce detí Práce detí
 Marek Figura  Dominika Miková

Práce detí
Maťo Konečný

Ďakujeme pán Malý, že ste si našli čas pre svojho vnuka.

Tr. učiteľka Ľubica Karliková

Nedeľa, 22 Marec 2015 20:47

Projekt : Čítanie otcov v škole

V druháckej triede – v triede lienok sme sa rozhodli realizovať malý školský projekt "Čítanie otcov v škole". Cieľom tohto projektu je spríjemniť deťom chvíle pri práci s knihou a vytvoriť zaujímavým spôsobom podmienky pre rozvoj čitateľskej gramotnosti. Projekt Čítanie otcov v škole

Deťom čítajú nielen otcovia, ale môžu ich zastúpiť dedkovia, ujovia, jedným slovom muži. Každé dieťa, ktorého ocino číta v škole vyberá pre svojich spolužiakov knižku a príbeh. Za čítanie získava 10 dukátov od Lienky Školienky, ktoré si môže vymeniť podľa vlastného výberu. Možností je veľa. Najviac sa deti tešia na výmenu dukátov za návštevu Lienky Školienky v rodine.
Po prvých skúsenostiach hodnotím toto čítanie ako motivujúce, deti sa tešia na nové príbehy. Teší sa aj pani učiteľka.

Pondelok, 16 Marec 2015 21:24

Čítanie otcov v škole-tato Ambruš

V marci 2015 sa v triede usilovných lienok  začalo čítanie otcov. Pán Ambruš  zavítal do druháckej triedy a prečítal deťom veľmi peknú rozprávku Nebotyčný  strom z veľmi starej knihy, ktorú táto rodina zdedila po svojich predkoch.

Čítanie otcov v 2.ročníku Čítanie otcov v 2.ročníku

Čítanie bolo pre deti zaujímavé aj preto, že pán Ambruš priniesol so sebou aj gitaru a s deťmi si zaspieval pieseň, ktorú vybrali spolu s dcérou Emkou. Po prvých tónoch  piesne „ Išeu Macek do Mauacek“ sa rozospievala celá trieda. Bolo nám ľúto, keď sme sa museli rozlúčiť a pokračovať ďalej vo vyučovaní, ale toto čítanie zanechalo v deťoch príjemné zážitky, o čom svedčia aj pekné kresbičky.

Grafické práce detí:
Čítanie otcov v 2.ročníku  Čítanie otcov v 2.ročníku
Anetka Mikotová Dominika Miková

Čítanie otcov v 2.ročníku Čítanie otcov v 2.ročníku
Natálka Vičanová Dárius Ružička

Ďakujeme pán Ambruš.

Tr. učiteľka Ľubica Karliková

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Copyright © 2015 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.