Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Štvrtok, 28 Január 2016 15:04

Darujte 2%

Tento rok Vás opäť chceme poprosiť o pomoc pre naše RZ pri ZŠ Krajné
Tak ako po minulé roky máte možnosť roznodnúť o poukázaní 2% /3%/  z dane. Peniaze z Vašich daní nie sú vždy rozdeľované podľa Vášho želania alebo predstáv, veľa toho nemôžete ovplyvniť, ale čo určite môžete, sú aspoň 2 %

Tlačivo na stiahnutie tu

Ako poukázať 2% /3%/?

do 31. marca 2016

Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (FO), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania.

do 30. apríla 2016

Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia  zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane).

Údaje o príjmateľovi :

Obchodné meno : Rodičovské združenie pri ZŠ

Sídlo : Krajné 173

Právna forma : Občianske združenie

IČO : 17319617/326

Štvrtok, 04 Február 2016 20:16

Blahoželáme!!!

Natálke Vičanovej za 3.miesto v okresnom kole recitačnej súťaže Šaliansky Maťko.

Štvrtok, 04 Február 2016 20:33

Čitateľský oriešok

Po prvýkrát sa naša trieda zapojila do celoslovenskej čitateľskej súťaže: „Čitateľský oriešok.“ Dva zaujímavé príbehy sme museli nielen prečítať, ale aj vypracovať rôzne úlohy. Prvý príbeh, Zlomyseľný škriatok menom ..., nám dal poriadne zabrať. Uhádnuť meno škriatka, ktorý sa zjavil v 3.A triede nebolo ľahké. Škriatok v triede vymazal všetky dobré známky. Výborní žiaci sa v jednom okamihu zmenili na slabých žiakov. „Dobré známky sa do triedy vrátia vtedy, keď deti uhádnu meno škriatka, ktorý sa vôbec nepredstavil.“ Bola to ťažká hádanka a spočiatku sa zdala neriešiteľná.

Čitateľský oriešok  Čitateľský oriešok

Naše usilovné lienky za pomoci svojich rodičov rozlúskli túto hádanku a meno škriatka uhádli.. Volal sa Boris Škodič.
Druhý príbeh bol celkom iný, netradičný. Presunuli sme sa zo sveta fantázie do skutočného sveta a škriatka vystriedala zelenina. Príbeh: „ Ako sa hádali mrkva s uhorkou a paprikou,“ ukázal našim lienkam, prečo je dôležité konzumovať zeleninu. Každá jedna obsahuje veľa vitamínov a je dôležitá pre naše zdravie. Aj v tomto príbehu nás čakalo veľa úloh, ktoré usilovné lienky splnili.

Príbehy dočítané, úlohy splnené, ale na to, aby sme vypracované hárky mohli zaslať, nás čakala posledná úloha. Bola tvorivá a my sme sa s chuťou pustili do práce. Vymyslieť ilustráciu s prepojením oboch príbehov nebolo jednoduché, ale podarilo sa nám vytvoriť zaujímavé výtvarné práce. Napríklad: Zelenina a škriatok varia v kuchyni, Spoločný výlet v Egypte pri pyramíde, Na bicykli, Na ostrove aťď. Najkrajšie ilustrácie sú k nahliadnutiu.

Práca sa nám vydarila, som veľmi spokojná. V závere chcem poďakovať rodičom, že sa zapojili s deťmi do súťaže a mali trpezlivosť pri vypracovávaní úloh. Určite to nebolo na škodu, ale pre dobrú vec - rozvíjanie čitateľskej gramotnosti našich detí.
Odporúčanie pre usilovné lienky:
Vyhľadávajte si a čítajte zaujímavé príbehy nielen v knihách, ale i v časopisoch.

NAŠE  PRÁCE:

Čitateľský oriešok Čitateľský oriešok Čitateľský oriešok

Ľubica Karlíková

Utorok, 19 Január 2016 20:41

Či t a t e ľ s k á b o d k a

Čitateľská súťaž pre žiakov 1. ročníka.

Milý prvák!

Máš rád knihy? Počúvaš rád príbehy o rozprávkových bytostiach? Číta ti mamina či tatinko? Ak si odpovedal áno, táto súťaž je pre teba.

Ako budeš súťažiť?

Vyber si päť ľubovoľných kníh. Popros niekoho z tvojej rodiny, aby ti z nich čítal príbehy. Ku každej knihe, ktorú budeš mať prečítanú, nakresli obrázok. Prines ho spolu s knihou do školy. Potom sa zmeníš na rozprávača, ktorý pani učiteľke aj spolužiakom porozpráva najkrajšie príbehy z knihy.

Prínos pre Teba:

• Precvičíš si počúvanie s porozumením.

• Rozvíjaš si slovnú zásobu, fantáziu, predstavivosť, obrazotvornosť.

• Prežiješ pekné chvíle s tvojou rodinou pri čítaní príbehov.

• Naučíš sa vystupovať pred kamarátmi.

Aká odmena ťa čaká?

Za každú prečítanú knižku dostaneš jednotku do žiackej knižky. Keď budeš mať prečítaných päť kníh, čaká ťa veľmi originálny darček a diplom.

Koľko máš času na zvládnutie úloh?

Ak chceš odmenu, úlohy musíš zvládnuť do konca školského roka.

Sobota, 19 December 2015 18:35

Vianoce na Gazdovskom dvore

Začiatkom decembra  deti primárneho vzdelávania navštívili Gazdovský dvor v Turej Lúke. Vianočnými  zvykmi sa preniesli do minulosti. Mgr. Zuzana Bieliková im porozprávala, ako to vyzeralo na  myjavských kopaniciach v predvianočnom čase od Kataríny, až do Vianoc. Deti najviac zaujali stridžie dni. Predlžovanie noci a krátenie dní považovali ľudia za víťazstvo tmy a zla nad svetlom a dobrom. Verili, že v tomto čase sa znásobuje moc stríg. Na ochranu pred nimi používali rôzne prostriedky.

Vianoce na Gazdovskom dvore

K Vianociam  neodmysliteľne patrilo pečenie  medovníčkov, makových, orechových koláčov  a zdobenie vianočného stromčeka. Bol síce chudobnejší, pretože bol ozdobený jablkami, orieškami a sušením ovocím. Po domoch chodili koledníci s vianočnými oblátkami a spievali koledy. Jednu peknú koledu si zaspievali aj naše deti so sprievodom huslí s pani Zuzanou Bielikovou.

Po návšteve Gazdovského dvora sme zavítali do múzea, kde sme absolvovali  interaktívny program na poznávanie byliniek. Rozdelili sme sa na malé skupinky a spoločne s našimi  lektorkami si každá skupina namiešala bylinky a pripravila chutný čaj. Tento predvianočný čas sme si  spestrili hrou na rôznych hudobných nástrojoch.
Nielen v múzeu, ale aj na Gazdovskom dvore sme sa cítili veľmi dobre. Vianočný program vyčaril úsmev na tváričkách všetkých detí.

Ľubica Karliková

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Copyright © 2016 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.