Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 23 Jún 2014 16:53

Piataci so šiestakmi na školskom výlete

V stredu 18.júna 2014 sme boli so šiestakmi na školskom výlete. V Parku miniatúr v Podolí sme videli vyše 50 zmenšených modelov našich hradov, zámkov, drevených aj murovaných kostolíkov, rozhľadní a turistických chát.

Výlet 5.-6.triedy  Výlet 5.-6.triedy 

Potom sme vyrazili na hrad Beckov.Pani sprievodkyňa nám poukazovala všetky priestory a porozprávala, načo kedysi slúžili. Z terasy na druhom nádvorí bol nádherný výhľad na celé okolie. Po krátkom občerstvení a nákupe suvenírov sme pokračovali autobusom do Piešťan.

Výlet 5.-6.triedy  Výlet 5.-6.triedy 

Plánovaná plavba loďou začínala až o 12,30, takže sme sa predtým prešli po Sklenom moste na Kúpeľný ostrov. Pri Váhu sme mohli kŕmiť labute. Na lodi väčšina z nás sedela na vyhliadkovej terase, odkiaľ sme kŕmili čajky.

Výlet 5.-6.triedy Výlet 5.-6.triedy 

Pred odchodom z Piešťan sme mali možnosť nakúpiť si drobnosti v Auparku. Výlet bol super a najviac sme si užili plavbu loďou.

žiaci 5.triedy


 
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 09 Jún 2014 19:33

Tretiaci a štvrtáci na cestách

Dňa 4. júna 2014 žiaci tretieho a štvrtého ročníka Základnej školy v Krajnom nechali svoje školské tašky doma. Spolu s pani učiteľkami sa totiž vybrali navštíviť krajské mesto Trenčín. Ich prvé kroky viedli na železničnú stanicu v Hrachovišti. Tu nastúpili na osobný vlak smerom do Nového Mesta nad Váhom, kde prestúpili o pár minút neskôr na rýchlik do Trenčína. V krajskom meste ich vítal vysoko nad hlavou Trenčiansky hrad. Ich hlavný cieľ výletu.

Tretiaci a štvrtáci na cestách 2014  Tretiaci a štvrtáci na cestách 2014

Na hrade mohli sledovať vystúpenie hercov v dobových kostýmoch s názvom Čertova nevesta. Prešli i cez jednotlivé priestory hradu. Dostali sa i do „pekla“,  kde ich čerti z rozprávky trochu postrašili. Na konci prehliadky mohli vystúpiť na hradnú vežu. Tam ich čakal výhľad na celé okolie Trenčína. Na nádvorí ukončili návštevu hradu pozorovaním živých dravcov, kde sa mohli dozvedieť o ich spôsobe života. Vďaka tomu, že sa správali disciplinovane a rešpektovali pokyny pani sprievodkyne, mohli si niektoré dravce aj pohladkať. Po malej prestávke na obchodíky so suvenírmi kroky detí a ich pani učiteliek smerovali na mestskú pešiu zónu. Deň ubehol ako voda a bol čas sa pobrať späť na železničnú stanicu. Tu na nich už čakal osobný vlak, ktorý ich zaviezol domov.  Veríme, že sa opäť o rok zabavia na ďalšom školskom výlete.

Viacej fotografií z výletu najdete čoskoro v sekcii Galéria školských podujatí...

V. Vydarená, tr. učiteľka 3. ročníka


 
Napísal užívateľ Administrator   
Sobota, 07 Jún 2014 20:20

Školský  výlet  prvákov a druhákov.

Dňa 4. júna 2014 sa naši najmenší žiaci zúčastnili výletu v jaskyni Driny a na hrade Červený Kameň . Hoci cesta do jaskyne bola namáhavá, všetci ju zvládli bez problémov. V jaskyni videli prváci a druháci veľa zaujímavých útvarov : vodopády, korytnačku, vily, slonie ucho, ale najviac ich  zaujala tma, ktorá je v jaskyni, keď tam nie sú návštevníci . Tmu sme si mali možnosť vyskúšať, keď pani  sprievodkyňa zhasla svetlo. Pre mnohých to bol ozajstný zážitok . Na záver prehliadky sme videli aj lietajúceho netopiera, ktorého sme prebudili zo spánku. Rozlúčil sa  s nami, keď sme opúšťali jaskyňu. Ďalej naša cesta viedla na blízky hrad Červený Kameň.  Tu sa deti dozvedeli veľa nových informácií o živote ľudí na hrade. Zaujali ich sane, na ktorých sa viezla z bálu najkrajšia dáma, portréty pánov, ktorí žili na hrade, ale aj rôzne predmety, ktoré ľudia používali v minulosti. 
 Školský výlet 1.-2.triedy Školský výlet 1.-2.triedy  Školský výlet 1.-2.triedy 
 Školský výlet 1.-2.triedy  Školský výlet 1.-2.triedy  
Najviac sa naši malí výletníci tešili na obchodíky, pretože každý si chcel domov odniesť z výletu malý suvenír.  Verím, že všetkým deťom sa na výlete páčilo, pretože krásny slnečný deň prispel k dobrej nálade. 

 Ľubica Karliková, tr.učiteľka 1.trieda


 
Napísal užívateľ Administrator   
Sobota, 07 Jún 2014 19:48

Exkurzia v Atlantis Center Bratislava

Pondelok 2.júna 2014 siedmaci a ôsmaci navštívili interaktívne podujatie vedecko-zábavné centrum Atlantis center v Bratislave. Išlo o netradičnú hodinu vedy zameranú na fyziku, zemepis a matematiku, kde sa žiaci zoznámili s fungovaním Van de Graaffovho generátora, vyskúšali si zákonitosti magnetizmu, statiky a mechaniky, fyzikálnych pohybov, optiky a hydrostatiky zábavnou formou. Netradičná hodina vedy žiakov zaujala natoľko, že nakoniec trvala viac ako dve vyučovacie hodiny.

                  Hodina vedy v Atlantis center  Hodina vedy v Atlantis center 
   Hodina vedy v Atlantis center  Hodina vedy v Atlantis center
   Hodina vedy v Atlantis center  Hodina vedy v Atlantis center
  Hodina vedy v Atlantis center Hodina vedy v Atlantis center

 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 04 Jún 2014 20:19

Turistický výlet do Vrátnej doliny.

Slovensko je krásna krajina bohatá na prírodné zaujímavosti a útvary, historické udalosti a pamiatky, národné parky a rezervácie. Ak niekto hľadá dobrý tip na neopakovateľný výlet, môže si vyberať z množstva ponúk. Jedným z najkrajších výletov v slovenských horách je pobyt vo Vrátnej doline. Nachádza sa tu množstvo turistických chodníkov, ktoré sú dobre značené a udržiavané. Vybrať sa dajú trasy pre náročných, menej zdatných turistov, ale aj pre rodiny s deťmi.

Na všetkých tu čaká  krásna prírodná scenéria, Veľký fatranský Kriváň, Veľký a Malý Rozsutec, Stoh, Chleb, Jánošíkove diery, lávky, rebríky, reťaze. Pre tých, ktorí hľadajú kultúru a historické pamätihodnosti, je tu Terchová a Múzeum Jánošíka, socha Jánošíka, Šípková – rodisko Juraja Jánošíka, Štefanová – rázovitá osada z televíznych filmov. Je tu množstvo ubytovacích zariadení všetkých typov, wellness centrum, kemping. Koná sa tu niekoľko festivalov – Terchovský budzogáň, Jánošíkove slávnosti, Jedenie halušiek, Furmanské dni...
V našom turistickom krúžku sme sa rozhodli, že využijeme výhodnú ponuku hotela Boboty vo Vrátnej doline a absolvujeme trojdňový pobyt  16. – 18. mája práve tu.

Čítajte viac ...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2014 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!