Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Napísal užívateľ Administrator   
Sobota, 28 Máj 2016 19:21

Oslavy Dňa detí v Krajnom

Od 9,00 hod. 28.mája 2016 privítal černošský kmeň HURU-HURU deti z Krajného a okolia v lesíku neďaleko futbalového ihriska TJ Slovan Krajné na tradičných oslavách Dňa detí na ceste za nepoznaným. Atmosféru osláv sviatku detí si môžete pozrieť v Galérii školských podujatí.

Oslavy Dňa detí 2016Oslavy Dňa detí 2016Oslavy Dňa detí 2016Oslavy Dňa detí 2016Oslavy Dňa detí 2016
Pohyblivé obrázky na tejto stránke sú vytvorené pomocou  Magic Scroll

 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 18 Máj 2016 21:34

Zápis budúcich prvákov

Zápis budúcich prvákov

V našej škole sa uskutočnil zápis 9. apríla 2016. Bola sobota a naši predškoláci sa ocitli na pestrofarebnej lúke, na ktorej bolo plno kvietkov, Pri každom kvietku boli pripravené úlohy. Sprievodcom po lúke bola malá lienka, ktorá spolu s pani učiteľkami sledovala, čo všetko deti vedia.

REČ

Dieťa pripravené na školu musí mať dostatočnú slovnú zásobu  a  každé, ktoré bude budúcim prvákom, by malo hovoriť čisto a zrozumiteľne.

SOCIÁLNA ZRELOSŤ

Dieťa zrelé do školy sa nehanbí nadviazať kontakt s inými deťmi alebo dospelými. Vie sa samé prezuť, obliecť, umyť, chodí na toaletu.. Pri príchode vie pozdraviť, vie sa sústrediť na jednu činnosť aspoň 20 minút a vie ju aj dokončiť.

JEMNÁ MOTORIKA

Takmer hotový školák  musí  vedieť správne držať písacie potreby,  nakresliť diferencovanú postavu človeka ( s hlavou, krkom, rukami, nohami, a bruchom). Musí vedieť kresliť čiary,vyfarbiť obrázky, strihať a modelovať.

ORIENTÁCIA

Dieťa pripravené na vstup  do školy vie povedať, kde je vpravo, kde vľavo, a kde hore, dole, ponad, popod, cez. Rozozná základné farby a geometrické tvary.

POČÍTANIE

6-ročné dieťa musí vedieť počítať do desať, poznať číslice od jedna do desať a vedieť ich priradiť k počtu. Rovnako bolo treba vedieť priradiť počet predmetov k číslu, rozlúštiť ľahké matematické hádanky.
Všetky deti, ktoré prešli pestrofarebnou lúkou a splnili dané úlohy, boli odmenené medailou od lienky a rôznymi vecnými cenami.
Bolo zapísaných 23 detí, z toho 20 detí  prekročí bránu školy 2. septembra 2016  a budú v školskom roku 2016/ 17 prvákmi našej školy.

Pre rodičov!

Poznatky a návyky, ktoré dieťa nadobudne v predškolskom veku, sú základom pre jeho ďalší rozvoj. Nestačí však vyzbrojiť dieťa do školy len vedomosťami, ktoré získalo v materskej škole, ale dieťaťu sa treba venovať každý deň aj v rodine. Nezabúdajte na láskavú a chápajúcu výchovu.

Ľubica Karliková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 16 Máj 2016 18:58

Deň matiek 2016

Za Tvoju nehu mamička,
za Tvoju veľkú lásku,
za starosť, bozky na líčka,
za každú pribudnutú vrásku,
na Tvojej tvári, na dlaniach,
čo zrobené sú celé,
nech táto malá básnička,
tlmočí vďaky tisíceré.

Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Toto poslanie je krásne a náročné zároveň, a preto aspoň raz do roka to dávame našim mamám najavo. Aj v našej škole si deti pripomenuli  Deň matiek a priniesli svojim mamám, babičkám, tetám veľký balík, ktorý bol plný básničiek, scénok, tančekov a spevu. Deň matiek je správny čas na to, aby sme  povedali našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú. Bohatý program a úsmev na tvárach  detí bol najkrajším vyjadrením. Ďakujeme všetkým mamách za ich lásku a obetavosť znelo na záver v príhovore pána starostu Ing. Petra Kubisa  a p. riaditeľa Mgr. Milana Medveďa.

Deň matiek 2016 Deň matiek 2016 Deň matiek 2016

Za toto pekné  posedenie  pre mamičky a príjemné popoludnie môžeme poďakovať pani vychovávateľkám Olinke Zemanovej, Danke Sasákovej a vedúcej tanečného krúžku Mirke Mramúchovej.

Deň matiek 2016 Deň matiek 2016 Deň matiek 2016
Deň matiek 2016 Deň matiek 2016 Deň matiek 2016

Ľubica Karliková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 09 Máj 2016 21:24

PODNIKANIE V GASTRO

Tak ako každý rok, aj tento rok mali ôsmaci a deviataci možnosť spoznať jedného z úspešných podnikateľov v našom kraji, zoznámiť sa s ním a zároveň aj s prostredím, v ktorom podniká. Tentoraz to boli podnikateľky dve – majiteľky a zároveň konateľky podniku Kross House: Ing.Gabriela Holičová a jej sestra Magdaléna Holičová.

Exkurzia sa začala na prvom poschodí, kde je kaviareň a reštaurácia s terasou. Tu sme sa na chvíľu zastavili a dozvedeli sme sa veľa vecí o príprave jedál a nápojov, o surovinách, ktoré sa používajú na prípravu jedál, ale aj o povinnostiach personálu v podniku. Kto mal záujem, mohol sa ísť pozrieť za bar, ako sa čapuje pivo alebo varí káva. Každá z majiteliek má na starosti inú oblasť podniku. Jedna má na starosti prípravu jedál a nápojov, druhá organizuje akcie, posedenia a riadi personál. Obidve sú zohraté a je vidieť, že to, čo robia, ich baví a napĺňa.

Potom sme sa presunuli na prvé poschodie, kde sa nachádza kongresová miestnosť, v ktorej sa usporiadavajú oslavy, svadby, koncerty, ale aj pracovné stretnutia a školenia. Tu sme si posadali a majiteľky nám povedali, na čo všetko podnik slúži, akú má kapacitu a čo všetko sa tu dá zažiť. Vypočuli sme si aj niektoré úsmevné príhody so zákazníkmi, ktoré sa vyskytnú v každom podniku. Okrem množstva akcií opísaných vyššie sa tu pravidelne usporadúvajú aj koncerty.

Mali sme možnosť spoznať jeden z podnikov v oblasti gastropodnikania. Aj keď čas, ktorý bol na exkurziu vymedzený bol príliš krátky na to, aby sme videli život v tejto reštaurácii detailnejšie, mohli sme aspoň na pár hodín spoznať atmosféru Kross Housu s jeho príjemnými majiteľkami.

Ing.Borovská Adriana


 
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 25 Apríl 2016 20:42

  Prijímanie žiadostí na prijatie dieťaťa  

  do materskej školy pre školský rok 2016/2017  

zapis

Riaditeľ Základnej školy s materskou školou v Krajnom oznamuje rodičom, že prijímanie žiadostí na prijatie dieťaťa do Materskej školy v Krajnom pre školský rok 2016/2017 sa uskutoční v dňoch 2. mája 2016 – 4. mája 2016 v čase od 12.00 hod – 14.00 hod. v budove Základnej školy s materskou školou v Krajnom.

Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží zástupkyni pre materskú školu spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára. Žiadosť podaná bez tohto potvrdenia nie je kompletná, nebude akceptovaná.

Do materskej školy sa prijíma spravidla dieťa od troch do šiestich rokov jeho veku, ktoré má osvojené základné hygienické a sebaobslužné návyky – neplienkované,

 V zmysle § 59 zákona č. 245/2008 Z. z. (školský zákon) sa prednostne do materskej školy prijímajú deti:

  • -  deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku

  • - deti s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky

  • - deti s dodatočne odloženým začiatkom plnenia PŠD

V prípade zvýšeného záujmu rodičov budú po splnení zákonom stanovených podmienok pri prijímaní uprednostnené deti:

  • - staršie ako tri roky

  • - s trvalým pobytom v spádovej obci

  • - deti zamestnaných rodičov

  • - deti, ktorých súrodenci už navštevujú Materskú alebo Základnú školu v Krajnom.

Žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy si môžete vyzdvihnúť v budove Základnej školy s materskou školou v Krajnom alebo

stiahnuť tu.


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2016 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!