Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 19 November 2014 15:26

Ocenenie v celoslovenskom  projekte "Modrý kruh"

Téma zdravia, zdravá výživa, dôsledky používania niektorých látok, boj proti cukrovke boli náplňou projektu Modrý kruh. Aj naša Základná škola s materskou školou Krajné sa zapojila do tohto celoslovenského projektu . My sme si zvolili názov, Filipove dobrodružstvá za zdravím. A oplatilo sa, pretože sme vyhrali spolu s ďaľšími deviatimi školami.

Dňa 15. novembra  2014  sme boli pozvaní do Bratislavy na slávnostné odovzdávanie cien.  Naše deti mali možnosť prezentovať projekt pred verejnosťou.  Reprezentovali sme nielen obec Krajné, ale aj okres Myjava a v neposlednom rade aj Trenčiansky kraj. Naše deti ukázali, čo všetko sa naučili. Navštívili sme tri krajiny,  Krajinu zdravia, Zlovestnú krajinu a Krajinu potravín. K dobrej nálade prispela návšteva milej bábky "Filipa".  Táto postavička sprevádzala deti  vo všetkých krajinách. Najkrajšia a najzdravšia bola Krajina zdravia. Pripravovali  sme ovocné šaláty a zdravé nátierky. Filip nás naučil,  že sa máme každý deň umývať, musíme dodržiavať  pitný režim,  nesmieme zabúdať na pohyb a zdôraznil konzumáciu  ovocia  a zeleniny. Toto všetko je dôležité pre zdravý život.

Projekt Modrý kruh  Projekt Modrý kruh 

V druhej Zlovestnej krajine nám bábka Filipa vysvetlila, že alkohol, drogy  a fajčenie sú nebezpečné látky a naše deti  sa naučili mať pred nimi rešpekt. Žiaci 4. ročníka zhotovili k tejto téme zaujímavý plagát, ktorý odprezentovali aj v Bratislave.

Projekt Modrý kruh  Projekt Modrý kruh 

V Krajine potravín sme si potraviny rozdelili na zdravé a nezdravé. Z tých nezdravých nám Filip rozprával hlavne o cukroch. Zdôraznili sme si vplyv cukrov na zdravie každého človeka. V druhom ročníku sme vytvorili  zaujímavé plagáty, ktoré tiež boli odprezentované na javisku v Bratislave. Nezaostávali ani  naši tretiaci, pretože spolu s p. učiteľkou Mgr. Jarmilou Kozárovou zhotovili nádherné  čelenky s ovocím,  ktoré zdobili  naše deti na hlavnom programe . Počas projektu sme si recitovali básne o zdravej výžive, vitamínoch, baciloch, cvičili sme na fit loptách, ale aj vyučovacie hodiny sme mali spestrené telovýchovnými chvíľkami. A aby nám bolo veselo, tak sme si spievali. Každé stretnutie a návšteva novej krajiny sa začínala spevom. Naša  pieseň V Krajine zdravia,  sa stala pre nás hymnou,  zaznela aj  v Bratislave a mala úspech.

Projekt Modrý kruh Projekt Modrý kruh

Myslím si, že sme našu školu reprezentovali  s veľkou cťou  a som hrdá za výkony našich detí. Úsmev na ich tvárach, rozžiarené očká hovorili za všetko. Boli sme plní krásnych a neopakovateľných zážitkov Poďakovanie patrí  pani učiteľke Mgr. Veronike Vydarenej, ktorá pripravila do hlavného programu v Bratislave prezentáciu a pomohla mi pri organizácii s deťmi.

PaedDr.Ľubica Karliková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 13 November 2014 18:05

Pozvánka

Pozvánka na Mikulášske podujatie

 

 

ZŠ s MŠ Krajné a Mikuláš si Vás dovoľujú pozvať
6. decembra 2014  v čase od 10.00 do 18.00 hod. na športovo-tvorivé podujatie
Mikulášsky deň 
s nasledovným programom  :

 

 

Pozvánka na Mikulášske podujatie

Mikulášsky minifutbal pre dospelých - 10,00 – 18,00

Tvorivé dielne
14,00 - 18,00
/keramika – výroba predmetov z keramickej hliny
 košikárstvo pletenie košíkov z pedigu
 medovníky – zdobenie medovníkov
ozdobné fľaše - dekorovanie fliaš
servítková technika – dekorovanie servítkovou technikou
vianočné  ozdoby – výroba drobných ozdôb a darčekov zo sadry,
kartónu, čajových obalov , dekoračné obrázky/

List Ježiškovi – písanie a kreslenie listov pre Ježiška - 14,00 -  18,00
Trampolína - 14,00 - 18,00
Premietanie rozprávok - 14,00 – 18,00

Miesto konania:
minifutbal – multifunkčné ihrisko pri ZŠ s MŠ Krajné

tvorivé dielne  - v priestoroch ZŠ s MŠ Krajné
Občerstvenie zabezpečené – guláš, hot-dog, mastený chlieb s cibuľou ,
teplé nápoje

Tešíme sa na Vašu účasť.

Mikulášsky turnaj

Miesto konanania : viacúčelové ihrisko pri ZŠ s MŠ Krajné
Začiatok turnaja : 9,30 hod.
Pravidlá a herný systém sa dohodnú na mieste
Štartovné:   3,- €  / v cene štartovného - guláš/
V prípade dažďa sa turnaj neuskutoční.

 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 06 November 2014 20:05

Záložka  do knihy spája školy

Po druhýkrát sa naša  škola zapojila do česko – slovenského projektu na podporu čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Žiaci ľubovoľnou technikou stvárnili svoju obľúbenú knihu. Aj keď žijeme v dobe, v ktorej naše deti uprednostňujú virtuálny svet pred knihou, vždy sa nájde dosť žiakov, ktorí dajú prednosť dobrej knihe, ktorú si prečítajú v knižnici alebo si ju požičajú domov.

Zobraziť viac...
 
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 04 November 2014 19:54

Školský výlet Bratislava

Dňa 29.10.2014 sme sa  (žiaci 5.-8. ročníka) vybrali spolu s pani učiteľkami Markovou a Boorovou na výlet do Bratislavy.
Naším hlavným cieľom bola výstava Tutanchamón, ktorá sa nachádzala v priestoroch Incheby.

 Výstava Tutanchamon v Bratislave
Čítať ďalej...
 
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 20 Október 2014 19:43

Deň výživy v škole

Žijeme v dobe, ktorá prináša do života každého človeka veľa zmien. Často sa zamýšľame nad tým, čo pomáha človeku byť zdravý, ale aj čo mu škodí. Dôležité je  poznať dôsledky používania niektorých látok, neodmietať zdravú výživu.  Táto téma bola náplňou Dňa výživy, ktorý každoročne pripadá na 16. október.  V tento deň naša škola rozvoniavala ovocím. Žiaci z 1. stupňa si pripravovali ovocné šaláty a zdravé nátierky. Prváci a druháci si zopakovali poznávanie zeleniny a ovocia, tretiaci a štvrtáci sa oboznámili s pyramídou zdravej výživy, rozprávali si o správnom spôsobe života, zasúťažili si a riešili zaujímavé tajničky.

Deň výživy 2014  Deň výživy 2014 

K dobrej nálade prispela návšteva milej bábky „ Filipa.“  Filip pozval deti do Krajiny zdravia a naučil ich, čo treba robiť, aby neboli chorí . V závere dňa sa v jednotlivých triedach pripravovali receptáriky. Druháci zhotovovali receptár ovocných šalátov, tretiaci sa zamerali na zeleninové jedlá a štvrtáci  pripravovali receptárik pomazániek. O výžive, zdraví a správnom spôsobe života si rozprávali aj žiaci 2. stupňa na hodinách biológie. Bol to zaujímavý deň a veríme, že sa nám podarilo upozorniť žiakov na to, čo je dôležité pre zdravie každého z nás.

Deň výživy 2014   Deň výživy 2014

V závere patrí poďakovanie rodičom, ktorí sa spolupodieľali na zhotovovaní receptárikov, ale aj pani Ivanke Márfoldiovej, ktorá prišla do školy s bábkou Filipka a pripravila pre deti príjemné posedenie. Tešíme sa, že na ďalšie  stretnutia prídu aj naši najmenší z materskej školy.

Ľubica Karliková


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2014 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!