Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 16 December 2014 21:01

ROZHODLI STE SA ?

Vážení občania!

    Dňa 1.1.2002 vstúpil do platnosti zákon č. 561/2001 Z.z. o daniach z príjmov. Tento umožňuje zamestnaným a podnikateľským subjektom rozhodnúť sa a poukázať 2% zo zaplatenej dane presne určeným prijímateľom.
    Základná škola s materskou školou Krajné je zaregistrovaná Notárskou komorou v centrálnom zozname. Takže je možné škole túto čiastku venovať. Venovanie 2% z daní je bez poplatkov a nezvyšuje Vaše daňové zaťaženie. Čiastku na základe Vášho rozhodnutia vráti daňový úrad škole z dane, ktorú ste Vy v minulom roku štátu odviedli.
    Tlačivá a ďalšie informácie nájdete v škole, na webovej stránke školy /www.zskrajne.sk/ alebo na t.č. 032/7786107.

Ďakujeme!


 
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 16 December 2014 20:19

Pozvánka na školský ples

Pracovníci ZŠ s MŠ v Krajnom
pozývajú všetkých priateľov školy
na
   XVIII. školský ples    
Stretneme sa 24.01.2015 o 1900 hodine v kultúrnom dome v Jablonke.
Do tanca hrá MY-ROCK, do spevu Ľudová hudba Jána Karlika.

Školský ples-pozvánka
Cena vstupenky je 15 €. V cene je zahrnutá večera, 0,5l vína, minerálka, ovocie.
Vstupenky je potrebné zakúpiť do 22.01.2015 alebo vypredania v riaditeľni ZŠ s MŠ Krajné,
032 7786107, 0915792159, Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript .

Tešíme sa na stretnutie s Vami.


 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 10 December 2014 18:29

Mikuláš prišiel do našej školy.

6.decembra / v sobotu/ sa v priestoroch ZŠ s MŠ Krajné konal Mikulášsky deň. Hneď pri vstupe deti a ich rodičov či starých rodičov vítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Každé dieťa dostalo sladkosť a malo možnosť napísať list Ježiškovi. Tento deti odovzdali Mikulášovi do jeho vaku. On už sa postaral, aby listy boli odoslané.

Miluláš v škole  Miluláš v škole 

Mikulášsky deň bol spojený s tvorivými dielňami. V keramickej dielni pani učiteľky pripravili zaujímavé tvorenie z bielej hliny. Deti si vyrábali ozdoby na stromček. Vaľkali hlinu, vykrajovali a zdobili. Vedľa v kuchynke, odkiaľ sa šírila medovníkov po celej škole, čakali na deti podobné aktivity, avšak výsledný výrobok mohli aj ochutnať. Okrem medovníkov deti vyrábali aj papierové medovníčky, ktoré maľovali a zdobili.
Košikársky krúžok pripravil zaujímavé činnosti – pletenie košíkov a zvončekov. Táto aktivita mala u návštevníkov asi najväčší úspech.
Stromčeky, hviezdičky, čižmičky  z krepových guličiek boli ďalšou možnosťou, ako si vyrobiť ozdoby na stromček. Trampolína, ktorá bola pripravená v jednej z tried, urobila deťom, hlavne tým menším, tiež veľkú radosť. Výrobou podložiek z čajových sáčkov si deti mohli urobiť pekné darčeky pre mamičky alebo babičky.

Miluláš v škole  Miluláš v škole 

Poslednou aktivitou bolo maľovanie magnetiek , pripravených zo sadry, výzdoba fľiaš servítkovou technikou a špagátom. Asi najviac radosti mali deti zo srdiečok z drátu a ruličiek papiera. Deti tvorili, rodičia a starí rodičia pomáhali.

V rámci mikulášskeho dňa sa konal Mikulášsky turnaj vo futbale. Zúčastnilo sa ho 8 mužstiev. Pohár pre víťaza si odnieslo mužstvo : "Šedý balet".Pre hladných a unavených bolo pripravené občerstvenie: čaj, guláš a hotdog.

Pozitívne ohlasy na túto akciu od návštevníko zo Senice, Vrboviec a Myjavy nás veľmi potešili. Prežili sme pekný aktívny deň. Deti boli snaživé, spokojne odchádzali s ručičkami plnými  svojich výtvorov. Mrzí nás skutočnosť, že deti našej školy sa zúčastnili v tak malom počte. Veď hlavne pre nich sa táto akcia konala.  Ďakujeme všetkým, ktorí sa na tejto akcii podieľali.

Viacej z atmosféry Mikulášskeho dňa nájdete v sekcii Galéria školských podujatí.

Anna Maronová


 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 10 December 2014 19:11

Mikulášsky turnaj

V sobotu 6. decembra 2014, t.j.presne na Mikuláša, sa uskutočnili tradičný "Mikulášsky turnaj" v malom futbale. Napriek nepriazni počasia, klzkému a nebezpečnému terénu na umelej tráve sme sa rozhodli turnaj odohrať. Sily si prišlo zmerať dostatočné množstvo hráčov, ktorí utvorili 8 mužstiev. Mužstvá boli rozdelené do 2 skupín, v ktorých hrali každý s každým a prvé 2 mužstvá z každej skupiny postúpili do semifinálových a finálových zápasov. 

Mikulášsky turnaj  Mikulášsky turnaj 

Hráči odohrali dohromady 16 zápasov, čo sa nám tento rok podarilo vďaka dobrej organizácii a plynulému priebehu za denného svetla bez umelého osvetlenia.

Po skončení športovej časti turnaja nasledovala spoločenská časť. V teple školskej jedálne pri konzumácii guláša a iných dobrôt sme vyhlásili výsledky a prvým trom mužstvám odovzdali pekné poháre. Na 3. mieste sa umiestnilo mužstvo "Bludní Holanďania", na 2.mieste mužstvo s názvom "Partička chalanov" a víťazstvo obhájili minuloroční víťazi, vtedy ešte ako dorastenci s názvom "Šedý balet".

Potešujúci je fakt, že prvé tri mužstvá tvorili z podstatnej časti bývalí žiaci našej školy a odchovanci krajnianskeho futbalu a turnaj sa zaobišiel našťastie bez zranení . Galéria ďalších fotografií z turnaja a z Mikulášskeho dňa v škole.

Mgr.Ján Figura


 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 19 November 2014 15:26

Ocenenie v celoslovenskom  projekte "Modrý kruh"

Téma zdravia, zdravá výživa, dôsledky používania niektorých látok, boj proti cukrovke boli náplňou projektu Modrý kruh. Aj naša Základná škola s materskou školou Krajné sa zapojila do tohto celoslovenského projektu . My sme si zvolili názov, Filipove dobrodružstvá za zdravím. A oplatilo sa, pretože sme vyhrali spolu s ďaľšími deviatimi školami.

Dňa 15. novembra  2014  sme boli pozvaní do Bratislavy na slávnostné odovzdávanie cien.  Naše deti mali možnosť prezentovať projekt pred verejnosťou.  Reprezentovali sme nielen obec Krajné, ale aj okres Myjava a v neposlednom rade aj Trenčiansky kraj. Naše deti ukázali, čo všetko sa naučili. Navštívili sme tri krajiny,  Krajinu zdravia, Zlovestnú krajinu a Krajinu potravín. K dobrej nálade prispela návšteva milej bábky "Filipa".  Táto postavička sprevádzala deti  vo všetkých krajinách. Najkrajšia a najzdravšia bola Krajina zdravia. Pripravovali  sme ovocné šaláty a zdravé nátierky. Filip nás naučil,  že sa máme každý deň umývať, musíme dodržiavať  pitný režim,  nesmieme zabúdať na pohyb a zdôraznil konzumáciu  ovocia  a zeleniny. Toto všetko je dôležité pre zdravý život.

Projekt Modrý kruh  Projekt Modrý kruh 

V druhej Zlovestnej krajine nám bábka Filipa vysvetlila, že alkohol, drogy  a fajčenie sú nebezpečné látky a naše deti  sa naučili mať pred nimi rešpekt. Žiaci 4. ročníka zhotovili k tejto téme zaujímavý plagát, ktorý odprezentovali aj v Bratislave.

Projekt Modrý kruh  Projekt Modrý kruh 

V Krajine potravín sme si potraviny rozdelili na zdravé a nezdravé. Z tých nezdravých nám Filip rozprával hlavne o cukroch. Zdôraznili sme si vplyv cukrov na zdravie každého človeka. V druhom ročníku sme vytvorili  zaujímavé plagáty, ktoré tiež boli odprezentované na javisku v Bratislave. Nezaostávali ani  naši tretiaci, pretože spolu s p. učiteľkou Mgr. Jarmilou Kozárovou zhotovili nádherné  čelenky s ovocím,  ktoré zdobili  naše deti na hlavnom programe . Počas projektu sme si recitovali básne o zdravej výžive, vitamínoch, baciloch, cvičili sme na fit loptách, ale aj vyučovacie hodiny sme mali spestrené telovýchovnými chvíľkami. A aby nám bolo veselo, tak sme si spievali. Každé stretnutie a návšteva novej krajiny sa začínala spevom. Naša  pieseň V Krajine zdravia,  sa stala pre nás hymnou,  zaznela aj  v Bratislave a mala úspech.

Projekt Modrý kruh Projekt Modrý kruh

Myslím si, že sme našu školu reprezentovali  s veľkou cťou  a som hrdá za výkony našich detí. Úsmev na ich tvárach, rozžiarené očká hovorili za všetko. Boli sme plní krásnych a neopakovateľných zážitkov Poďakovanie patrí  pani učiteľke Mgr. Veronike Vydarenej, ktorá pripravila do hlavného programu v Bratislave prezentáciu a pomohla mi pri organizácii s deťmi.

PaedDr.Ľubica Karliková


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2014 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!