Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 24 September 2015 17:17


Deň gramotnosti u siedmakov

   Náš rozvrh vyzeral 8.9.2015 netradične. Mali sme hodiny čitateľskej, mediálnej, informačnej a technickej gramotnosti. To všetko preto, lebo 8. septembra sa nielen v našej škole, ale aj na celom svete pripomína dôležitosť gramotnosti v živote každého človeka. My sme si rozvíjali svoje  zručnosti v čítaní textu  s porozumením, v kritickom hodnotení digitálneho prameňa a vyhľadávaní informácií v ňom, v tvorivom písaní i v zhotovovaní priestorových modelov.

Deň gramotnosti v 7.triede

A keďže na 21.7.2015 pripadlo 135. výročie narodenia nášho slávneho rodáka Milana Rastislava Štefánika, naša triedna, pani učiteľka Boorová, pripravila pre nás aktivity na celý deň tak, aby sa zdokonalila naša gramotnosť, a aby sme si zároveň rozšírili naše vedomosti o tejto osobnosti.

Čítali sme poviedku zo Štefánikovho detstva z knihy Jaroslava Rezníka -  Oči plné oblohy, ako aj báseň Daniela Šovca -  Štefánikovi. Pozreli sme si DVD Štefánik – Nezvyčajný osud, na základe ktorého sme vypracovali a následne predniesli referáty. Tvorili sme o Štefánikovi básne aj úvahy na jeho výrok: „Prekážky treba rozbiť, nie sa im poddávať.“ Nakoniec sme vytvorili „sochu“ Štefánika technikou kašírovania a modely jeho lietadla Caproni, hvezdárskeho ďalekohľadu a Mohyly na Bradle. Pozrite si fotografie z Dňa gramotnosti a sami posúďte, ako sa nám to podarilo.

Pozrieť viac fotiek...
 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 23 September 2015 15:31

 
DEŇ  GRAMOTNOSTI – DEŇ V ROZPRÁVKE

Dňa  8. septembra 2015 počas Dňa gramotnosti sa naše najmenšie deti ocitli v rozprávke. Prváčikovia prekonávali s Lienkou Školienkou všetky nástrahy, ktoré na nich čakajú v škole. Naučili a osvojili si školské pravidlá, s pani učiteľkou si nakreslili Lienku Školienku.

Deň gramotnosti-deň v rozprávke Deň gramotnosti-deň v rozprávke

Druháci, tretiaci a štvrtáci sa hrali so známymi rozprávkami. Skladali  texty rozprávok, hádali hádanky, rozprávali si obsah známych rozprávok, poznávali známych hrdinov , počítali úlohy ukryté v rozprávkach, vyfarbovali a zhotovovali leporelá, ktoré sa naozaj vydarili.

Deň gramotnosti-deň v rozprávke Deň gramotnosti-deň v rozprávke

Počas dňa boli deti rozdelené do skupín a každá skupina mala možnosť ukázať, akým spôsobom sa dokáže popasovať s rozprávkovými úlohami. Dnešné deti veľmi málo čítajú, o  čom sa pani učiteľky presviedčajú každý deň na vyučovaní. Známe rozprávky a postavičky z kníh už upadajú do zabudnutia. Práve tento deň mal deťom ukázať, že v knihách je ukrytá nielen múdrosť, ale aj zábava.

PaedDr. Ľubica Karliková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 16 September 2015 18:46

Návšteva dopravného ihriska

Žiaci primárneho vzdelávania navštívili v piatok 11. septembra 2015 dopravné ihrisko vo Vrbovom. Organizácia dňa bola rozdelená na tri časti. V teoretickej časti sa deti dozvedeli ako sa majú správať na chodníku,  na ceste, po ktorej strane majú chodiť chodci, ale aj cyklisti. Zopakovali si dopravné značky, snažili sa riešiť jednoduché dopravné situácie.

Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom

Praktická časť bola zaujímavejšia. Bicykle, motokáry ožili v rukách malých vodičov. Mnohí však nevedeli uplatniť vedomosti z teoretickej časti do praktickej.  Značka „ STOP, “ dala zabrať viacerým deťom, a tak po porušení  predpisov cestnej premávky museli odložiť dopravné prostriedky a naučiť sa dopravné značky ako chodci. Keď to zvládli, vrátili sa späť na svoje dopravné  prostriedky.

Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom

Záverečná časť bola súťaživá. Všetky deti museli prejsť s motokárou pomedzi kužele  a potom veľmi rýchlo nacúvať do cieľa.  Nebola  to jednoduchá úloha, ale s pomocou inštruktorov ju zvládli všetky deti.  Deň na dopravnom ihrisku sa skončil, veríme, že sa deťom páčil.

Pani učiteľky primárneho vzdelávania 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 02 September 2015 16:50

Prázdniny skončili, začal školský rok 2015-2016

V stredu 2.septembra 2015 sa otvorili po dvoch mesiach prázdnin brány našej školy, aby škola privítala svojich starších a tiež nových žiakov - prvákov. Otvorenie nového školského roku sa uskutočnilo v telocvični za učasti rodičov, učiteľov a pracovníkov školy. Pán riaditeľ Mgr. Milan Medveď všetkých srdečne privítal a pripomenul, že dneškom začína pre žiakov a učiteľov desaťmesačné pracovné úsilie zamerané na získavanie nových vedomostí, poznatkov. Pre zlepšenie výchovno-vyučovacích podmienok bola počas prázdnin vynovená trieda pre prvákov s interaktívnou tabuľou, najstarší žiaci materskej školy dostanú úplne novú triedu a učitelia vynovenú zborovňu s novými pracovnými stolmi s pripojením na internet.

Začal školský rok 2015-16 Začal školský rok 2015-16 

Na záver zaželal všetkým veľa zdravia, šťastia, radosti a chuti do práce a úspechov v novom školskom roku. Po jeho krátkom príhovore sa žiaci pod vedením triednych učiteľov rozdelili do svojich tried a pokračovali triednickými činnosťami.


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 02 Júl 2015 21:24

Začali letné prázdniny

Slávnostným zhromaždením žiakov, učiteľov a rodičovskej verejnosti v priestoroch telocvične skončil na našej škole školský rok 2014-2015. Riaditeľ školy Mgr.Milan Medveď vo svojom príhovore zhodnotil jeho 10-mesačné trvanie vyplnené prácou pedagogického zboru a žiakov.

Celý článok...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2015 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!