Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 20 Október 2014 19:43

Deň výživy v škole

Žijeme v dobe, ktorá prináša do života každého človeka veľa zmien. Často sa zamýšľame nad tým, čo pomáha človeku byť zdravý, ale aj čo mu škodí. Dôležité je  poznať dôsledky používania niektorých látok, neodmietať zdravú výživu.  Táto téma bola náplňou Dňa výživy, ktorý každoročne pripadá na 16. október.  V tento deň naša škola rozvoniavala ovocím. Žiaci z 1. stupňa si pripravovali ovocné šaláty a zdravé nátierky. Prváci a druháci si zopakovali poznávanie zeleniny a ovocia, tretiaci a štvrtáci sa oboznámili s pyramídou zdravej výživy, rozprávali si o správnom spôsobe života, zasúťažili si a riešili zaujímavé tajničky.

Deň výživy 2014  Deň výživy 2014 

K dobrej nálade prispela návšteva milej bábky „ Filipa.“  Filip pozval deti do Krajiny zdravia a naučil ich, čo treba robiť, aby neboli chorí . V závere dňa sa v jednotlivých triedach pripravovali receptáriky. Druháci zhotovovali receptár ovocných šalátov, tretiaci sa zamerali na zeleninové jedlá a štvrtáci  pripravovali receptárik pomazániek. O výžive, zdraví a správnom spôsobe života si rozprávali aj žiaci 2. stupňa na hodinách biológie. Bol to zaujímavý deň a veríme, že sa nám podarilo upozorniť žiakov na to, čo je dôležité pre zdravie každého z nás.

Deň výživy 2014   Deň výživy 2014

V závere patrí poďakovanie rodičom, ktorí sa spolupodieľali na zhotovovaní receptárikov, ale aj pani Ivanke Márfoldiovej, ktorá prišla do školy s bábkou Filipka a pripravila pre deti príjemné posedenie. Tešíme sa, že na ďalšie  stretnutia prídu aj naši najmenší z materskej školy.

Ľubica Karliková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 29 September 2014 19:07

Beseda s predstaviteľmi neziskovej organizácie Green Life

V piatok 26. septembra 2014 navštívili našu školu už po piatykrát predstavitelia neziskovej organizácie Green Life Milan Jeglík a Zuzana Koloušková, ktorí v Indonézii založili projekt boja proti pytliactvu ohrozených druhov zvierat. Žiakom školy predstavili niektoré oblasti svojej činnosti, ktorú priblížili žiakom svojimi filmovými dokumentami.

 Beseda s Green Life

Tentokrát sa zamerali na ohrozované šelmy lesov mierneho pásma u nás na Slovensku. Svoju prednášku oživili aktivitami, v ktorých mali žiaci spoznávať životné podmienky vlkov, rysov, medveďov.

 Beseda s Green Life

Beseda prispela k prehĺbeniu poznatkov žiakov z predmetov prírodoveda a biológia.

Mgr.Daria Gergelová


 
Napísal užívateľ Administrator   
Nedeľa, 28 September 2014 20:12

Výsledky vstupných testov z matematiky


V prvých dvoch septembrových týždňoch nového školského roku 2014-2015 uskutočnili učitelia matematiky na druhom stupni previerky vedomostí žiakov 5. až 9. triedy z učiva príslušného ročníka. Žiaci riešili v každom ročníku súbor úloh z učiva predchádzajúcich školských rokov. Dosiahnuté výsledky vo vstupných testoch podľa jednotlivých tried dokazujú slabé ovládanie matematiky najmä v šiestom, ôsmom a deviatom ročníku.

Vstupné testy

Vstupné testy z matematiky

vstupne_testy
Ročník: 5. 6. 7. 8.

9.

Úspešnosť v %:
54,9
34,3
54,8
36,0

35,8


 

 
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 12 September 2014 19:50

Deň gramotnosti

Dňa  8.9.2014 sme si na našej škole pripomenuli  Medzinárodný deň gramotnosti.
Tento sviatok zaviedla OSN pre výchovu , vedu a kultúru (UNESCO). Podnetom pre jeho  vznik bol prvý svetový kongres o boji proti analfabetizmu, ktorý sa konal v roku 1965 v Teheráne.
Gramotnosť je jedným zo základných predpokladov  inteligencie národa.

Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné 
 Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné


V našej škole sme si taktiež pripomenuli, aké je dôležité pre nás v dnešnej dobe čítanie, písanie, počítanie.  Žiaci všetkých tried riešili počas Dňa gramotnosti rôzne zaujímavé úlohy. Vyskúšali si svoje schopnosti  z čitateľskej, jazykovej,  matematickej, finančnej či počítačovej  gramotnosti.

Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné 
 Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné


Aj najmenší žiaci, prváčikovia, i keď sú v škole ešte len pár dní, dokázali, že sa vedia popasovať s písmenkami a číslami a vedia počúvať a porozumieť .
Najstarším žiakom na besede pod názvom „Cena vzdelania“ pán Miroslav Knap porozprával o financovaní štúdia na školách.

Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné 
 Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné


Dúfam, že sa našim žiakom páčili aktivity, ktoré pre nich pripravili učitelia a pochopili, že vzdelávať sa je nielen ťažká práca , ale aj zábava.
Obsah a aktivity projektu si môžete pozrieť  na webovej stránke školy v časti „ Projekty“.

Jana Domiňáková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 11 September 2014 21:36

Návšteva dopravného ihriska

Žiaci 1. stupňa navštívili dňa 10. septembra 2014 dopravné ihrisko vo Vrbovom. Pracovníci autoškoly si deti rozdelili do dvoch  skupín. Jedna skupina  absolvovala teoretickú časť a druhá praktickú časť. V teoretickej  časti sa deti naučili  poznávať dopravné značky pre chodcov a cyklistov. Oboznámili sa s rôznymi situáciami, ktoré môžu zažiť na ceste do školy i domov. K dobrej nálade prispelo  pexeso s dopravnými značkami. Deti sa zabavili a mali radosť z nájdených dvojíc.

 Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom  Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom 

V praktickej časti si naši žiaci overili získané vedomosti v dopravnej situácii. Jazdou na bicykloch a motokárach si vyskúšali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Potrápili ich semafory, dopravné značky, ale aj prechody pre chodcov. Slnečný deň prispel k výbornej atmosfére.

Ľubica Karliková


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2014 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!