Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Štvrtok, 15 Január 2015 19:21

Zápis budúcich prvákov

Oznamujeme rodičom budúcich prvákov, že dňa  2. februára 2015 sa v Základnej škole s materskou školou Krajné uskutoční zápis do 1. ročníka pre školský rok 2015/16. Zápis bude v čase od 8. 30 do 16.00 hodiny.

Zápis do 1.ročníka
K zápisu si treba priniesť:
rodný list dieťaťa
Všetky deti, ktoré budú zapísané v našej škole  a nastúpia v septembri 2015  do 1. ročníka dostanú balíček školských pomôcok v hodnote 15 eur.

Utorok, 16 December 2014 21:01

ROZHODLI STE SA ?

Vážení občania!

Dňa 1.1.2002 vstúpil do platnosti zákon č. 561/2001 Z.z. o daniach z príjmov. Tento umožňuje zamestnaným a podnikateľským subjektom rozhodnúť sa a poukázať 2% zo zaplatenej dane presne určeným prijímateľom.
    Základná škola s materskou školou Krajné je zaregistrovaná Notárskou komorou v centrálnom zozname. Takže je možné škole túto čiastku venovať. Venovanie 2% z daní je bez poplatkov a nezvyšuje Vaše daňové zaťaženie. Čiastku na základe Vášho rozhodnutia vráti daňový úrad škole z dane, ktorú ste Vy v minulom roku štátu odviedli.
    Tlačivá a ďalšie informácie nájdete v škole, na webovej stránke školy /www.zskrajne.sk/ alebo na t.č. 032/7786107.

Ďakujeme!

Utorok, 16 December 2014 20:19

Pozvánka na školský ples

Pracovníci ZŠ s MŠ v Krajnom
pozývajú všetkých priateľov školy
na
   XVIII. školský ples
Stretneme sa 24.01.2015 o 1900 hodine v Kultúrnom dome v Jablonke.
Do tanca hrá MY-ROCK, do spevu folklórna hudba Krajňanec.

Školský ples-pozvánka
Cena vstupenky je 15 €. V cene je zahrnutá večera, 0,5l vína, minerálka, ovocie.
Vstupenky je potrebné zakúpiť do 22.01.2015 alebo vypredania v riaditeľni ZŠ s MŠ Krajné,

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Streda, 10 December 2014 18:29

Mikuláš prišiel do našej školy.

6.decembra / v sobotu/ sa v priestoroch ZŠ s MŠ Krajné konal Mikulášsky deň. Hneď pri vstupe deti a ich rodičov či starých rodičov vítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Každé dieťa dostalo sladkosť a malo možnosť napísať list Ježiškovi. Tento deti odovzdali Mikulášovi do jeho vaku. On už sa postaral, aby listy boli odoslané.

Miluláš v škole  Miluláš v škole

Mikulášsky deň bol spojený s tvorivými dielňami. V keramickej dielni pani učiteľky pripravili zaujímavé tvorenie z bielej hliny. Deti si vyrábali ozdoby na stromček. Vaľkali hlinu, vykrajovali a zdobili. Vedľa v kuchynke, odkiaľ sa šírila medovníkov po celej škole, čakali na deti podobné aktivity, avšak výsledný výrobok mohli aj ochutnať. Okrem medovníkov deti vyrábali aj papierové medovníčky, ktoré maľovali a zdobili.
Košikársky krúžok pripravil zaujímavé činnosti – pletenie košíkov a zvončekov. Táto aktivita mala u návštevníkov asi najväčší úspech.
Stromčeky, hviezdičky, čižmičky  z krepových guličiek boli ďalšou možnosťou, ako si vyrobiť ozdoby na stromček. Trampolína, ktorá bola pripravená v jednej z tried, urobila deťom, hlavne tým menším, tiež veľkú radosť. Výrobou podložiek z čajových sáčkov si deti mohli urobiť pekné darčeky pre mamičky alebo babičky.

Miluláš v škole  Miluláš v škole

Poslednou aktivitou bolo maľovanie magnetiek , pripravených zo sadry, výzdoba fľiaš servítkovou technikou a špagátom. Asi najviac radosti mali deti zo srdiečok z drátu a ruličiek papiera. Deti tvorili, rodičia a starí rodičia pomáhali.

V rámci mikulášskeho dňa sa konal Mikulášsky turnaj vo futbale. Zúčastnilo sa ho 8 mužstiev. Pohár pre víťaza si odnieslo mužstvo : "Šedý balet".Pre hladných a unavených bolo pripravené občerstvenie: čaj, guláš a hotdog.

Pozitívne ohlasy na túto akciu od návštevníko zo Senice, Vrboviec a Myjavy nás veľmi potešili. Prežili sme pekný aktívny deň. Deti boli snaživé, spokojne odchádzali s ručičkami plnými  svojich výtvorov. Mrzí nás skutočnosť, že deti našej školy sa zúčastnili v tak malom počte. Veď hlavne pre nich sa táto akcia konala.  Ďakujeme všetkým, ktorí sa na tejto akcii podieľali.

Viacej z atmosféry Mikulášskeho dňa nájdete v sekcii Galéria školských podujatí.

Anna Maronová

Streda, 10 December 2014 19:11

Mikulášsky turnaj

V sobotu 6. decembra 2014, t.j.presne na Mikuláša, sa uskutočnili tradičný "Mikulášsky turnaj" v malom futbale. Napriek nepriazni počasia, klzkému a nebezpečnému terénu na umelej tráve sme sa rozhodli turnaj odohrať. Sily si prišlo zmerať dostatočné množstvo hráčov, ktorí utvorili 8 mužstiev. Mužstvá boli rozdelené do 2 skupín, v ktorých hrali každý s každým a prvé 2 mužstvá z každej skupiny postúpili do semifinálových a finálových zápasov.

Mikulášsky turnaj  Mikulášsky turnaj

Hráči odohrali dohromady 16 zápasov, čo sa nám tento rok podarilo vďaka dobrej organizácii a plynulému priebehu za denného svetla bez umelého osvetlenia.

Po skončení športovej časti turnaja nasledovala spoločenská časť. V teple školskej jedálne pri konzumácii guláša a iných dobrôt sme vyhlásili výsledky a prvým trom mužstvám odovzdali pekné poháre. Na 3. mieste sa umiestnilo mužstvo "Bludní Holanďania", na 2.mieste mužstvo s názvom "Partička chalanov" a víťazstvo obhájili minuloroční víťazi, vtedy ešte ako dorastenci s názvom "Šedý balet".

Potešujúci je fakt, že prvé tri mužstvá tvorili z podstatnej časti bývalí žiaci našej školy a odchovanci krajnianskeho futbalu a turnaj sa zaobišiel našťastie bez zranení . Galéria ďalších fotografií z turnaja a z Mikulášskeho dňa v škole.

Mgr.Ján Figura

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Copyright © 2015 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.