Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Pondelok, 04 Máj 2015 20:56

Čítanie otcov - číta pán Milan Jagoš

Dňa 23. apríla 2015  v našej triede pokračovalo čítanie otcov. Navštívil nás ujo Ninky Jančekovej,  pán  Milan Jagoš.

Čítanie otcov - číta pán Jagoš

Ninka  si vybrala  príbeh z knihy „ Rozprávky z lesa.“  Krásny zvučný hlas pána Milana Jagoša znel triedou a nikto sa neodvážil ani na chvíľočku stratiť pozornosť. Pozorne sme počúvali a čakali na okamih, keď zazneje harmonika - heligónka, ktorá bola položená pri stolíku. Prvé tóny piesne Kohútik jarabý nás prebudili, osmelili sme sa a pri druhej piesni

Čítanie otcov - číta pán Jagoš

Ženilo sa motovidlo spievala celá trieda. Bol to nezabudniteľný zážitok nielen pre deti, ale aj pre mňa. Ďakujeme pánovi Jagošovi nielen za čítanie, ale i za príjemné chvíle  pri heligónke. Poďakovanie patrí aj mame , pani Zlatke Markovej  za pekné  obrázkové rozvrhy hodín, ktoré deti dostali ako darček.

Práce detí"

Anetka Mikotová  Alex Parči

Emka Ambrušová Miško Matejovič

Ninka Jančeková Dominika Miková

Streda, 29 Apríl 2015 21:00

Beseda so spisovateľom  Branislavom  Jobusom.

V piatok  10. apríla 2015 sme zorganizovali pre žiakov našej školy besedu so známym spisovateľom a hudobníkom  pánom Braňom Jobusom. Hudobne naladený pán Jobus predstavil deťom nielen svoje knihy, ale v krátkosti porozprával o tom, čo všetko zažil pri  ich tvorbe. Besedu spestril peknými piesňami z vlastnej tvorby.

Beseda so spisovateľom Branislavom Jobusom  Beseda so spisovateľom Branislavom Jobusom

Deti zaujala hra na netradičný hudobný nástroj, ktorý bol vyrobený z rýľa. Zaujímavá beseda sa skončila veľkým potleskom a so želaním, že pán Jobus ešte zavíta do našej školy a predvedie nám niečo zo svojej hudobnej tvorby, ktorá zaujala hlavne starších žiakov.

Ľubica Karliková

Streda, 22 Apríl 2015 18:51

Čítanie otcov v škole - číta pán Juraj Horváth

Dňa 16. apríla 2015  v našej triede pokračovalo čítanie otcov. Navštívil nás ocino Vanesky  Horváthovej,  pán  Juraj Horváth . Vaneska si vybrala  príbeh o koníkovi , pretože má rada zvieratká.

Čítanie otcov - číta pán Horváth

Doma majú malú farmu a každodenne musí  rodičom pomáhať. Koníky obľubujú aj ostatné deti, a tak príbeh všetkých zaujal. Ticho počúvali, a keď nás pán Horváth pozval k nim na farmu všetci sme tešili . Ďakujeme  za pozvanie . Aj  toto čítanie bolo zaujímavé  a veľmi  sa nám páčilo. Ďakujeme p. Jurajovi Horváthovi, že popri práci na farme si našiel čas a zavítal do našej triedy.

Práce detí:

Čítanie otcov - číta pán Horváth  Čítanie otcov - číta pán Horváth
 Kristínka Suchánková  Miško Matejovič

Čítanie otcov - číta pán Horváth Čítanie otcov - číta pán Horváth
Paťka Hornáčková Dominika Miková

Čítanie otcov - číta pán Horváth
Marek Figura

Štvrtok, 16 Apríl 2015 18:48

Recitačná súťaž: "Podjavorinskej pamätník"

V triednych kolách boli vybratí najlepší recitátori do školskeho kola recitačnej súťaže „ Podjavorinskej pamätník.“ Dňa 31.marca 2015 zasadla porota a vybrala najlepších recitátorov do okresného kola v Myjave. Súťažilo sa v dvoch kategóriach. Prvá kategória  - prváci a druháci.
Vyhodnotenie:
miesto: Dominika Miková – 2. ročník
miesto: Eliška Krišková – 1. ročník
miesto: Ninka Arbetová – 1. ročník

Druhá kategória – tretiaci a štvrtáci.
Vyhodnotenie:
miesto: Adelka Babincová – 3. ročník
miesto: Svetlanka Oružínska – 3. ročník
miesto: Adrianka Miháliková – 4. ročník

Podjavorinskej pamätník 2015  Podjavorinskej pamätník 2015

V okresnom kole nás reprezentovali Adelka Babincová a Svetlanka Oružínska.
Adelka Babincová získala 3. miesto v okresnom kole. Blahoželáme!!!

Ľubica Karliková

Streda, 15 Apríl 2015 21:04

Čítanie otcov - číta Janko Figura

Dňa 9. apríla 2015  v triede usilovných lienok  pokračovalo čítanie otcov. Do našej triedy prišiel čítať ocino Mareka Figuru,  pán  Mgr. Janko Figura .

Číta pan Figura

Marek si vybral zaujímavý príbeh o chlapcovi,  ktorý sa volal  Paľko. Ako sa cítil, keď bol na svete sám a čo prežíval porozprával deťom.  Poučné  čítanie sa skončilo a nám bolo ľúto, keď sme museli rozlúčiť s Paľkom. Deti  sa veľmi tešili, že príbeh sa skončil šťastne  a Paľko našiel nielen rodičov, ale aj kamarátov.  Aj  toto čítanie bolo zaujímavé . Ďakujeme p. Jankovi  Figurovi, že si našiel chvíľku a zavítal do našej triedy.

Práce detí

Čítanie otcov - práce detí  Čítanie otcov - práce detí
 Emka Ambrušová  Kristínka Suchánková

Marek Figura MIško Matejovič

Anetka Mikotová Dominika Miková

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Copyright © 2015 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.