Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 12 September 2014 19:50

Deň gramotnosti

Dňa  8.9.2014 sme si na našej škole pripomenuli  Medzinárodný deň gramotnosti.
Tento sviatok zaviedla OSN pre výchovu , vedu a kultúru (UNESCO). Podnetom pre jeho  vznik bol prvý svetový kongres o boji proti analfabetizmu, ktorý sa konal v roku 1965 v Teheráne.
Gramotnosť je jedným zo základných predpokladov  inteligencie národa.

Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné 
 Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné


V našej škole sme si taktiež pripomenuli, aké je dôležité pre nás v dnešnej dobe čítanie, písanie, počítanie.  Žiaci všetkých tried riešili počas Dňa gramotnosti rôzne zaujímavé úlohy. Vyskúšali si svoje schopnosti  z čitateľskej, jazykovej,  matematickej, finančnej či počítačovej  gramotnosti.

Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné 
 Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné


Aj najmenší žiaci, prváčikovia, i keď sú v škole ešte len pár dní, dokázali, že sa vedia popasovať s písmenkami a číslami a vedia počúvať a porozumieť .
Najstarším žiakom na besede pod názvom „Cena vzdelania“ pán Miroslav Knap porozprával o financovaní štúdia na školách.

Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné 
 Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné


Dúfam, že sa našim žiakom páčili aktivity, ktoré pre nich pripravili učitelia a pochopili, že vzdelávať sa je nielen ťažká práca , ale aj zábava.
Obsah a aktivity projektu si môžete pozrieť  na webovej stránke školy v časti „ Projekty“.

Jana Domiňáková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 11 September 2014 21:36

Návšteva dopravného ihriska

Žiaci 1. stupňa navštívili dňa 10. septembra 2014 dopravné ihrisko vo Vrbovom. Pracovníci autoškoly si deti rozdelili do dvoch  skupín. Jedna skupina  absolvovala teoretickú časť a druhá praktickú časť. V teoretickej  časti sa deti naučili  poznávať dopravné značky pre chodcov a cyklistov. Oboznámili sa s rôznymi situáciami, ktoré môžu zažiť na ceste do školy i domov. K dobrej nálade prispelo  pexeso s dopravnými značkami. Deti sa zabavili a mali radosť z nájdených dvojíc.

 Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom  Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom 

V praktickej časti si naši žiaci overili získané vedomosti v dopravnej situácii. Jazdou na bicykloch a motokárach si vyskúšali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Potrápili ich semafory, dopravné značky, ale aj prechody pre chodcov. Slnečný deň prispel k výbornej atmosfére.

Ľubica Karliková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 04 September 2014 19:40

Vážení rodičia a priatelia školy,
chceli by sme Vás touto cestou požiadať o materiálnu pomoc.
Každý z Vás má doma nepotrebné materiály a pomôcky na ručné práce - ihlice, háčiky, vlnu, bavlnky, látky na vyšívanie, zbytky látok . Ak viete, že tieto veci už nebudete využívať, mali by sme záujem použiť tieto materiály na krúžku šikovných rúk na našej škole. V prípade, že sa rozhodnete darovať nám svoje nepotrebné veci, tak Vás prosíme, aby ste ich zabalili do igelitových tašiek a priniesli do školy. Je nevyhnutné, aby boli veci funkčné.
Ďakujeme za Vašu podporu.


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 04 September 2014 19:19

Začiatok nového školského roka 2014/2015


2. septembra aj naša škola otvorila svoje dvere pre deti a rodičov. Ďalší školský rok je tu.
Sme všetci plní očakávania, čo prinesie.
Cez prázdniny sa nám podarilo obnoviť žiacke šatne.  Bola položená nová dlažba , nové žiacke skrinky farebne rozžiarili prízemie školy. V MŠ bolo zhotovené zakrytie teplovodného rozvodu. Učitelia pripravili triedy pre svojich žiakov.

Zrekonštruované žiacke šatne  Zrekonštruované žiacke šatne 


Ďetúrence sa zdravé a vysmiate vrátili.
V telocvični ZŠ bolo slávnostné otvorenie nového školského roka. Po zaznení hymny žiakov a ich rodičov prívítala p. zástupkyňa Mgr. Jana Domiňáková, p. riaditeľ Mgr. Milan Medveď  svojim príhovorom povzbudil žiakov do ich práce. Žiakom sa prihovoril aj p.starosta Ing. Vladislav Šuster, ktorý im zaželal veľa úspechov.

 Otvorenie školského roku 2014/2015  Otvorenie školského roku 2014/2015
   
Otvorenie školského roku 2014/2015 Otvorenie školského roku 2014/2015


Skončíli prázdniny, kedy každé dieťa šantilo, bezstarostne sa hralo, užívalo si čas s rodičmi.
Spolu so septembrom prišlo upršané počasie a uplakané očká malých škôlkarov, ale i nastávajúcich prváčikov. Po dňoch leňošenia a odpočinku nastáva čas starostí a zodpovednosti. Nielen pre rodičov, všetkých žiakov, ale hlavne pre prváčikov. Tie malé bezstarostné hlavičky už posledné dni prázdnin začali rozmýšlať, čo sa bude diať, ako to zvládnu, aká bude pani učiteľka. Stres, ktorý takíto malí ľudkovia zažívajú, je rovnaký ako stres nás dospelých. Buďme preto zhovievaví, pozerajme sa na ich starosti, že sú také veľké ako tie naše. Počúvajme a snažme sa pochopiť. Určite sa im potom podarí ľahšie zvládnuť povinnosti, ktoré ich čakajú.
 
Želáme Vám všetkým krásnu slnečnú jeseň.              Maronová Anna


 
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 23 Jún 2014 16:53

Piataci so šiestakmi na školskom výlete

V stredu 18.júna 2014 sme boli so šiestakmi na školskom výlete. V Parku miniatúr v Podolí sme videli vyše 50 zmenšených modelov našich hradov, zámkov, drevených aj murovaných kostolíkov, rozhľadní a turistických chát.

Výlet 5.-6.triedy  Výlet 5.-6.triedy 

Potom sme vyrazili na hrad Beckov.Pani sprievodkyňa nám poukazovala všetky priestory a porozprávala, načo kedysi slúžili. Z terasy na druhom nádvorí bol nádherný výhľad na celé okolie. Po krátkom občerstvení a nákupe suvenírov sme pokračovali autobusom do Piešťan.

Výlet 5.-6.triedy  Výlet 5.-6.triedy 

Plánovaná plavba loďou začínala až o 12,30, takže sme sa predtým prešli po Sklenom moste na Kúpeľný ostrov. Pri Váhu sme mohli kŕmiť labute. Na lodi väčšina z nás sedela na vyhliadkovej terase, odkiaľ sme kŕmili čajky.

Výlet 5.-6.triedy Výlet 5.-6.triedy 

Pred odchodom z Piešťan sme mali možnosť nakúpiť si drobnosti v Auparku. Výlet bol super a najviac sme si užili plavbu loďou.

žiaci 5.triedy


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2014 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!