Portál Základnej školy s materskou školou Krajné
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 28 Január 2016 15:04

Darujte 2%

Tento rok Vás opäť chceme poprosiť o pomoc pre naše RZ pri ZŠ Krajné
Tak ako po minulé roky máte možnosť roznodnúť o poukázaní 2% /3%/  z dane. Peniaze z Vašich daní nie sú vždy rozdeľované podľa Vášho želania alebo predstáv, veľa toho nemôžete ovplyvniť, ale čo určite môžete, sú aspoň 2 %

Tlačivo na stiahnutie tu


Ako poukázať 2% /3%/?

  do 31. marca 2016

 Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (FO), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania.

   do 30. apríla 2016

  Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia  zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane).

 Údaje o príjmateľovi :

 Obchodné meno : Rodičovské združenie pri ZŠ

 Sídlo : Krajné 173

 Právna forma : Občianske združenie

   IČO : 17319617/326

 


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 04 Február 2016 20:16

Blahoželáme!!!

Natálke Vičanovej za 3.miesto v okresnom kole recitačnej súťaže Šaliansky Maťko.


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 04 Február 2016 20:33

Čitateľský oriešok

Po prvýkrát sa naša trieda zapojila do celoslovenskej čitateľskej súťaže: „Čitateľský oriešok.“ Dva zaujímavé príbehy sme museli nielen prečítať, ale aj vypracovať rôzne úlohy. Prvý príbeh, Zlomyseľný škriatok menom ..., nám dal poriadne zabrať. Uhádnuť meno škriatka, ktorý sa zjavil v 3.A triede nebolo ľahké. Škriatok v triede vymazal všetky dobré známky. Výborní žiaci sa v jednom okamihu zmenili na slabých žiakov. „Dobré známky sa do triedy vrátia vtedy, keď deti uhádnu meno škriatka, ktorý sa vôbec nepredstavil.“ Bola to ťažká hádanka a spočiatku sa zdala neriešiteľná.

Čitateľský oriešok  Čitateľský oriešok 

Naše usilovné lienky za pomoci svojich rodičov rozlúskli túto hádanku a meno škriatka uhádli.. Volal sa Boris Škodič.
Druhý príbeh bol celkom iný, netradičný. Presunuli sme sa zo sveta fantázie do skutočného sveta a škriatka vystriedala zelenina. Príbeh: „ Ako sa hádali mrkva s uhorkou a paprikou,“ ukázal našim lienkam, prečo je dôležité konzumovať zeleninu. Každá jedna obsahuje veľa vitamínov a je dôležitá pre naše zdravie. Aj v tomto príbehu nás čakalo veľa úloh, ktoré usilovné lienky splnili.

Príbehy dočítané, úlohy splnené, ale na to, aby sme vypracované hárky mohli zaslať, nás čakala posledná úloha. Bola tvorivá a my sme sa s chuťou pustili do práce. Vymyslieť ilustráciu s prepojením oboch príbehov nebolo jednoduché, ale podarilo sa nám vytvoriť zaujímavé výtvarné práce. Napríklad: Zelenina a škriatok varia v kuchyni, Spoločný výlet v Egypte pri pyramíde, Na bicykli, Na ostrove aťď. Najkrajšie ilustrácie sú k nahliadnutiu.

Práca sa nám vydarila, som veľmi spokojná. V závere chcem poďakovať rodičom, že sa zapojili s deťmi do súťaže a mali trpezlivosť pri vypracovávaní úloh. Určite to nebolo na škodu, ale pre dobrú vec - rozvíjanie čitateľskej gramotnosti našich detí.
Odporúčanie pre usilovné lienky:
Vyhľadávajte si a čítajte zaujímavé príbehy nielen v knihách, ale i v časopisoch.

 

NAŠE  PRÁCE:

Čitateľský oriešok Čitateľský oriešok Čitateľský oriešok 
   
Čitateľský oriešok Čitateľský oriešok Čitateľský oriešok
   
Čitateľský oriešok Čitateľský oriešok Čitateľský oriešok
 
Čitateľský oriešok Čitateľský oriešok Čitateľský oriešok

Ľubica Karlíková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 19 Január 2016 20:41

 Či t a t e ľ s k á b o d k a

 Čitateľská súťaž pre žiakov 1. ročníka.

Milý prvák!

Máš rád knihy? Počúvaš rád príbehy o rozprávkových bytostiach? Číta ti mamina či tatinko? Ak si odpovedal áno, táto súťaž je pre teba.

Ako budeš súťažiť?

Vyber si päť ľubovoľných kníh. Popros niekoho z tvojej rodiny, aby ti z nich čítal príbehy. Ku každej knihe, ktorú budeš mať prečítanú, nakresli obrázok. Prines ho spolu s knihou do školy. Potom sa zmeníš na rozprávača, ktorý pani učiteľke aj spolužiakom porozpráva najkrajšie príbehy z knihy.

Prínos pre Teba:

  • Precvičíš si počúvanie s porozumením.

  • Rozvíjaš si slovnú zásobu, fantáziu, predstavivosť, obrazotvornosť.

  • Prežiješ pekné chvíle s tvojou rodinou pri čítaní príbehov.

  • Naučíš sa vystupovať pred kamarátmi.

Aká odmena ťa čaká?

Za každú prečítanú knižku dostaneš jednotku do žiackej knižky. Keď budeš mať prečítaných päť kníh, čaká ťa veľmi originálny darček a diplom.

Koľko máš času na zvládnutie úloh?

Ak chceš odmenu, úlohy musíš zvládnuť do konca školského roka.


 
Napísal užívateľ Administrator   
Sobota, 19 December 2015 18:35

Vianoce na Gazdovskom dvore

Začiatkom decembra  deti primárneho vzdelávania navštívili Gazdovský dvor v Turej Lúke. Vianočnými  zvykmi sa preniesli do minulosti. Mgr. Zuzana Bieliková im porozprávala, ako to vyzeralo na  myjavských kopaniciach v predvianočnom čase od Kataríny, až do Vianoc. Deti najviac zaujali stridžie dni. Predlžovanie noci a krátenie dní považovali ľudia za víťazstvo tmy a zla nad svetlom a dobrom. Verili, že v tomto čase sa znásobuje moc stríg. Na ochranu pred nimi používali rôzne prostriedky.

Vianoce na Gazdovskom dvore

K Vianociam  neodmysliteľne patrilo pečenie  medovníčkov, makových, orechových koláčov  a zdobenie vianočného stromčeka. Bol síce chudobnejší, pretože bol ozdobený jablkami, orieškami a sušením ovocím. Po domoch chodili koledníci s vianočnými oblátkami a spievali koledy. Jednu peknú koledu si zaspievali aj naše deti so sprievodom huslí s pani Zuzanou Bielikovou.
       
Po návšteve Gazdovského dvora sme zavítali do múzea, kde sme absolvovali  interaktívny program na poznávanie byliniek. Rozdelili sme sa na malé skupinky a spoločne s našimi  lektorkami si každá skupina namiešala bylinky a pripravila chutný čaj. Tento predvianočný čas sme si  spestrili hrou na rôznych hudobných nástrojoch.
Nielen v múzeu, ale aj na Gazdovskom dvore sme sa cítili veľmi dobre. Vianočný program vyčaril úsmev na tváričkách všetkých detí.

Ľubica Karliková


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2016 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!