mod_vvisit_counterVšetky1933747
Pondelok, 22 Február 2016 20:41

Pokračujeme v  projekte Zippyho kamaráti

Ako pokračujeme v projekte Zippyho kamaráti?
V prvom module si deti prostredníctvom aktivít vyskúšali identifikovať pocity a situácie, ktoré ich robia šťastnými, smutnými, mrzutými, nahnevanými alebo nervóznymi. Hľadali sme  spôsoby ako sa cítiť lepšie, keď sa niektorý z pocitov vyskytne. Jeden z najdôležitejších spôsobov je komunikácia.

Pokračovanie projektu Zippyho kamarát Pokračovanie projektu Zippyho kamarát

V druhom module sme sa učili rozpoznávať jednoduché pravidlá komunikácie. Tento modul zahŕňal cvičenia zamerané na počúvanie druhých, aktivity zamerané na zlepšenie schopnosti vyjadriť svoje potreby a požiadať druhých o pomoc a cvičenia, ktoré pomáhali učiť sa konkrétne spôsoby vyjadrenia sa.

Pokračovanie projektu Zippyho kamarát Pokračovanie projektu Zippyho kamarát

Tretí modul je zameraný na to, ako byť dobrým kamarátom, ako udržať priateľov, ako si vytvárať nové priateľstvá. Deti prostredníctvom cvičení hľadajú spôsoby ako si udržať kamaráta, ako sa vyrovnať s odmietnutím, ako riešiť konflikt s priateľom a ako si získať nových priateľov.

Lenka Bobeková

Copyright © 2021 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.