mod_vvisit_counterVšetky1933744
Štvrtok, 10 December 2015 20:11

Exkurzia do Hvezdárne a planetária v Hlohovci

Posledný novembrový deň deti z materskej školy navštívili Hvezdáreň a  planetárium v Hlohovci. Tento pre ostatných  vcelku bežný deň bol pre naše deti iný, lebo mohli odhaľovať  taje vesmíru, pozorovať hviezdnu oblohu a jej zvláštnosti vlastnými očami a celkom zblízka. A to všetko v úplnej tme planetária, ktoré umožňuje premietať na kopulu umelú oblohu, Slnko, Mesiac, planéty, hviezdy, Mliečnu dráhu v rôznych ročných obdobiach a zo zemepisných šírok od severného pólu po južný. Prostredníctvom interaktívneho programu „Kamilka na potulkách vesmírom“ sa deti stali nachvíľu súčasťou hviezdnej oblohy, získali základné poznatky o slnečnej sústave, vrátane pohybov Zeme, spoznali súhvezdia severnej oblohy.

Exkurzia do hvezdárne Exkurzia do hvezdárne

Program primeranou a pútavou formou priblížil  deťom súhvezdia a zaujímavé objekty letnej oblohy a tiež legendy, ktoré sa s nimi spájajú. S Kamilkou sme odhalili čary malých vesmírnych telies, ako sú planétky a kométy, prešli sme Mliečnou dráhou, naučili sme sa hľadať na oblohe jednoduché súhvezdia  a najznámejšiu  hviezdu „Polárku“. Aj vďaka tejto exkurzii deti získali veľa nových poznatkov.

Copyright © 2021 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.