logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes25
mod_vvisit_counterVčera182
mod_vvisit_counterTento týždeň25
mod_vvisit_counterTento mesiac2587
mod_vvisit_counterVšetky2120805
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 10 December 2015 20:31

Týždeň zdravej výživy

Tretí októbrový týždeň sa malí škôlkari starali o svoje zdravie viac ako inokedy. Celý tento týždeň  sa niesol v duchu Týždňa zdravej výživy. Každý deň si mohli deti zamaškrtiť na zdravých, vlastnoručne pripravených dobrotách. Pondelok niesol názov „Mrkvový deň“.  Deti si s pani učiteľkou pripravili chutnú mrkvovú nátierku, ktorú si naservírovali na celozrnné pečivo a zapili ovocným čajom. Ako dezert si pripravili mrkvový šalát. V utorok bol „Ovocný deň“. Jabĺčka, hrušky, hrozno,  banány, citrusy – všetko ovocie, ktoré si deti priniesli, sa pod šikovnými rúčkami našich najmenších zmenilo na fantastický ovocný šalát. Streda bola venovaná zelenine. Deti si vychutnali vlastnoručne pripravené zeleninové šaláty. Šaláty lákali farebnosťou a netradičnými kombináciami chutí. Pôsobili nielen na chuťové poháriky, ale lahodili aj oku. Ochutnali všetci, aj tí, ktorí zeleninu „nemusia“.

Týždeň zdravej výživy Týždeň zdravej výživy 
  
Týždeň zdravej výživy

 Vo štvrtok si teta dentálna hygienička posvietila na naše zúbky a pripomenula nám, čo všetko zúbky pre svoj zdravý rast potrebujú a ako sa správne o ne starať. Že správny pitný režim je nevyhnutný pre zdravý život, by malo vedieť každé dieťa. Dôležité je ale vedieť, čo máme piť. Ovocné a zeleninové šťavy, bylinkové a ovocné čaje a hlavne čistá pramenitá voda –  to sú tie zdravé nápoje prospešné nášmu organizmu. To všetko sme si pripomenuli v piatok a svoj smäd sme zahnali zdravým bylinkovým čajom. Nechýbala ani pravidelná pohybová aktivita, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou denného režimu. A to všetko bolo doplnené pravidelnou pohybovou aktivitou. Teší nás, že deti pre svoje zdravie urobili niečo viac. Veríme, že návyky, ktoré im vštepujeme, sa stanú postupne súčasťou ich života. Pre naše zdravie a prevenciu chorôb má zdravý spôsob života veľký význam – k nemu patria zdravá výživa, správne stravovacie návyky, pitný réžim, pohybová aktivita a dostatok spánku.


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2022 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!