Pondelok, 29 Apríl 2013 19:18

Vedomostná súťaž o olympizme 2013

Dňa 25.4.2013 sa v priestoroch Olympijského klubu Prievidza konalo Krajské kolo súťaže o olympizme.
Našu školu na tejto súťaži reprezentovali : Daniela Gellenová, Lucia Kostelná a Natália Marônková.
Okruh tém a otázok bol veľmi široký – antické OH, novoveké OH, P.de Coubertin, SOV, fotografie olympionikov a predstaviteľov MOV a SOV, míľniky svetového športu, OH Soči 2014...
Z celkového počtu 14 súťažiacich družstiev sa naše dievčatá umiestnili na 7. mieste spolu so ZŠ Valašská Belá s počtom bodov 10.
Hoci sme nepostúpili, hreje nás pocit, že sme sa zodpovedne pripravovali, bojovali fair play, obohatili sme si svoje vedomosti a hrali v duchu myšlienky Piera de Coubertina :
„Na olympijských hrách nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Podstatné v živote nie je dobýjať, ale čestne bojovať.“
Ďakujem dievčatám za ich snahu.

Maronová Anna