Utorok, 18 Január 2022 11:19

Logo projektu

Názov projektu: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.

Kód projektu: 312011AQI4

Kód výzvy: OPLZ-PO1/2020/NP/1.1.1-03

Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje

Spolufinancovaný fondom: Európsky sociálny fond

Prioritná os: 1. Vzdelávanie
Oblasť intervencie: Zníženie miery predčasného ukončovania školskej dochádzky a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a predoškolskému vzdelávaniu.

Špecifický cieľ:1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.

Miesto realizácie projektu:Bratislavský kraj, Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Košický kraj,Prešovský kraj, Nitriansky kraj, Trenčiansky kraj, Trnavský kraj.

Cieľová skupina:Deti, predovšetkým tie, ktoré navštevujú materské školy a deti/žiacizákladných a stredných škôl, vrátane detí/žiakov so ŠVVP všetkých škôl,ktoré sú zaradené do siete škôl a školských zariadení v SR(t. j. štátne, cirkevné aj súkromné školy)

Celková dĺžka realizácie hlavných aktivít projektu: 36

Obdobie realizácie projektu: 6/2020 – 12/2022

Účasť ZŠ v projekte: 09/2021 až 08/2022

Celková výška oprávnených výdavkov: 82 149 501,30 eur

Percento spolufinancovania zo zdrojov EÚ a ŠR: 100 %

Viac informácii o projekte nájdete na stránke projektu https://mpc-edu.sk/sk/project/pop2

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu aEurópskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.
www.mpc-edu.sk | www.esf.gov.sk | www.minedu.sk