Štvrtok, 04 Jún 2015 21:28

PREDNÁŠKA O SOPKÁCH

Dňa 27.5.2015 k nám znova prišla návšteva z Čiech. Ľudia z projektu NEPZ, teda Nejbohatší ekosystémy planety Země, ktorí nám v minulosti rozprávali o dažďových pralesoch v Indonézii, nám tentokrát prišli povedať niečo o sopkách.
 Dozvedeli sme sa, že oblasti okolo sopiek sú pred výbuchom plné rastlín, pretože je tam veľmi úrodná pôda. Zistili sme tiež, kedy, prečo a ako sopky vybuchujú.

Prednáška-NEPZ
Pozreli sme si vtipné video o tučných zvieratách ako upozornenie pre nás, ľudí, že tak dopadneme, keď budeme veľmi závislí na technológiách.
Prednášajúci nám zdôraznili, že príroda nás nepotrebuje, ale my ju potrebujeme, a preto by sme si mali uvedomiť, že ju musíme chrániť.
Na záver bola súťaž o tom, čo sme si zapamätali z prednášky.

Prednáška NEPZ  Prednáška NEPZ

Vyhrala naša spolužiačka Kika Pekníková. Všetci žiaci však dostali záložky s obrázkom orla bielozubého.
Celej triede sa prednáška veľmi páčila a tešíme sa na ďalšie, čo nás ešte čakajú.

žiačky 6.ročníka