Piatok, 26 Október 2012 15:11

620. výročie prvej písomnej zmienky o našej obci.

Dňa 20.októbra 2012 pri príležitosti 620. výročia prvej písomnej zmienky o Krajnom sa v budove našej školy konalo slávnostné zasadnutie zastupiteľstva obce Krajné. Zasadnutie bolo spojené s odovzdávaním Cien obce a Cien starostu obce. Medzi ocenenými Cenou obce bol i riaditeľ našej školy Mgr. Milan Medveď.

Riaditeľ školy príjma ocenenie z rúk starostu

Najvyššie ocenenie – čestné občianstvo- si z rúk starostu Ing. Vladislava Šustera prevzal prezident SR Ivan Gašparovič.

pán prezident v príhovore k občanom

Pána prezidenta privítala Mgr. Danka Marková. V krátkom príhovore ho oboznámila s minulosťou, súčasnosťou a hlavne úspechmi, ktorými sa obec môže pochváliť.
pán prezident Ivan Gašparovič v priestoroch školy

Oslavy boli spojené s kultúrnym programom. Účinkovali v ňom : FS Krajňanec, spevácky zbor Hrachovienka, cirkevný spevokol ECAV Krajné, mužský spevácky zbor Zvonica, z družobného Brna – Chrlíc.

K spestreniu prispela i poľovnícka výstava .V priestoroch školy ju pripravili členovia poľovníckeho združenia Drieňovica.

Po ukončení slávnostného programu sa všetci ocenení mali možnosť stretnúť s pánom prezidentom, ktorý im osobne zablahoželal.

Pre všetkých prítomných bolo pripravené v priestoroch školy občerstvenie.

Dúfame, že si všetci prítomní odniesli pekné a príjemné zážitky.

spoločne foto s panom prezidentom spoločne foto s panom prezidentom

v rozhovore s panom prezidentom riaditeľ školy s pánom prezidentom

Zároveň by som chcela poďakovať všetkým kolegom, žiakom SHA Stará Turá pod vedením pána profesora Ragana, ktorí sa zúčastnili príprav tejto akcie za ich prácu.

Žiaci SHA Stará Turá s pánom prezidentom

text:Anna Maronová
foto: Jana Domiňáková a Ivan Gálik

Viac informácií o priebehu osláv na stránkach obce