mod_vvisit_counterDnes1944
Piatok, 05 Jún 2015 16:16

Deň detí 2015 v KrajnomDeň detí 2015Deň detí 2015 v Krajnom

Medzinárodný deň detí si pripomíname 1.júna už od roku 1952.

Aj naša škola pripravila pre deti program k MDD, ktorý sa konal 30.mája, keďže to bola sobota, deň vhodný na stretnutie detí, rodičov a priateľov.

Ako každý rok bola pripravená Cesta rozprávkovým lesom. Zmena nastala iba v rozprávkových bytostiach. Na deti čakal Gargamel, Tatko Šmolko a veľa šmolkov a šmouliniek. Všetci mali na stanovištiach pripravené rôzne zaujímavé úlohy, ktoré deti museli splniť a za odmenu dostali sladkosť a pečiatku. Na konci trasy deti obdržali diplom a medailu, ako ocenenie ich snaženie.

Deň detí 2015 v Krajnom

Po absolvovaní rozprávkového lesa mali deti možnosť skúsiť svoje schopnosti pri súťažiach, jazde na koni, futbale, na skákacom hrade, trampolíne. Trpezlivejší si odstáli rad na maľovanie na tvár.
Atrakciou pre všetkých prítomných bol vrtuľník, ktorý pristál na ihrisku a deti si ho mali možnosť prezrieť. Pre záujemcov bola pripravená aj možnosť sa na vrtuľníku preletieť.

Deň detí 2015 v KrajnomDeň detí 2015 v Krajnom

Deti, ktoré pracujú v krúžku keramiky, pletenia košíkov a šikovníček pripravili na predaj svoje výrobky. Šmolko-Kuchári pripravili pre zúčastnených občerstvenie a Šmolko-DJ pripravil diskotéku, ktorá trvala do neskorých večerných hodín.

Deti mali možnosť sa zabaviť a stráviť pekný sobotný deň so svojimi rodičmi a starými rodičmi.
Nie je to vždy samozrejmosť v dnešnom hektickom svete.
Sme radi, že sme mohli svojou troškou k tomu prispieť.

Deň detí 2015 v KrajnomDeň detí 2015 v Krajnom

Deň detí 2015 v Krajnom Deň detí 2015 v Krajnom

Poďakovanie patrí všetkým kolegom, našim žiakom, rodičom, bývalým kolegom, komunitnému centru Drahuškovo,  ktorí sa podieľali na príprave a realizácii tohto dňa.
Veľké ďakujem patrí p. učiteľke Rapantovej a Tomkovej, ktoré robili dozor pri skákacom hrade a trampolíne.
Poďakovanie chcem vysloviť aj sponzorom : OÚ Krajné, OÚ Hrachovište, OÚ Podkylava, Molitex p. Konečný Ján, penzión Adam Podkylava, p. Šusterová Zuzana, p. Egreši Pavol – PFA trade, p. Baran Vladimír – MAQS, p. Borovský Ľuboš, p. Haššanová Anna,   p. Kriško Juraj, Setoop – p. Sadloň Jaroslav.
Poďakovnie patrí p. Milanovi Gajarovi za bezplatné poskytnutie plochy na pristávanie vrtulníka.
Poďakovanie patrí TJ Krajné za poskytnutie vynovených priestorov na ihrisku.

Deti sú naša radosť i budúcnosť, tešme sa s nimi a hrajme , lebo ten čas,  keď nás potrebujú, rýchlo ubehne.

Anna Maronová

Viac fotografií sa nachádza v Galérii školských podujatí...