Streda, 02 November 2016 09:06

Miloš Zapletal:
Sedmička

Miloš Zapletal: Sedmička

Kniha Sedmička od Miloša Zapletala je prvým dielom z troch kníh o 7. oddiele vodných skautov v Pardubiciach (druhý diel - Ostrov přátelství, tretí – Cvoci). Trinásťročný chlapec Jiří má už tri roky kratšiu pravú nohu kvôli úrazu v horách.
Zoznámil sa s vodákmi pri krádeži ich lode, vlastne, krádež to tak celkom nebola, rozbili zámok, jednu loď si požičali a ostatné dve uplávali a rozbili sa na hati.
Jirka si to musel aj s kamarátmi odmakať na „galejach“. Zistili, že vodáci sú fajn chalani a rozhodli sa prihlásiť k nim do oddielu. Museli spraviť prijímačky.

Komu sa to podarilo, aké dobrodružstvá zažili a ako pokračovala Sedmička, sa dozviete v tejto perfektnej knihe.

Lívia Knapová

backNaspäť