Pondelok, 14 November 2016 10:38

Dmitry Glukhovsky
METRO 2033

Dmitry Glukhobsky:Metro 2033

Túto knihu by som zaradil k žánru fantasy a sci-fi.  Hlavným hrdinom je Arťom a celý dej sa odohráva v moskovskom metre. Zemský povrch bol totiž nakazený  jadrovým výbuchom, a tak sa na povrchu nedalo žiť. Arťom sa ako malý síce dostal na povrch, ale tajne, spolu s kamarátmi. Celé metro bolo napádané mutantmi. Arťoma a jeho kamarátov vybrali, aby napojili komunikačné káble.  Ostatným sa niečo stalo, ale Arťom nevedel čo, len počul šum v trubkách. Našťastie sa všetci dostali naspäť. Mne sa kniha veľmi páčila, odporúčam prečítať si aj jej ďalšie časti.

Lukáš Višňovský

backNaspäť