Streda, 23 November 2016 14:31

Gail Carrigerová:
Etiketa & Špionáž

Gail Carrigerová: Etiketa a spionáž

Táto kniha je o dievčati menom Sophronia, ktoré sa v roku 1851 dostalo študovať na Prípravnú akadémiu mademoseille Geraldine pre mladé dámy uhladených mravov. Najprv Sophronia žila so svojou mamou a súrodencami, no bola neposlušná a mama chcela, aby bola vychovaná ako jej súrodenci. V akadémii sa učili základy etikety, vedenie domácnosti, základy špionáže a ich využitie. Je to fantasy kniha, pretože akadémia sa nachádza vo vzducholodi. Medzi vyučujúcich patril aj vlkolak a upír. Dievčenskú, ale aj chlapčenskú akadémiu, ohrozovali lietajúci banditi, ktorí sa snažili získať ,,prototyp“ - tajomný predmet. Študentov strážili mechanickí sluhovia.

Magdaléna Knapová

backNaspäť