Streda, 23 November 2016 14:47

Jana Pronská:
Rytierova česť

Jana Pronská: Rytierova česť

Príbeh je o rytierovi Filipovi Cudarovi. Keď sa vrátil z boja, našiel svoj dom vypálený a na dvore stál hrob jeho manželky a syna. Úplne zanevrel na život a päť rokov nerobil takmer nič okrem opíjania sa. Po piatich rokoch spadol z koňa do potoka a skoro zomrel. Našla ho žena Katarína. Filip sa dozvedel, že Katarína má nemanželskú dcéru s jeho bratom. No okrem sokoliara Paľa a nej nikto nevedel, kto skutočne je. Po návrate domov mu slúžka bratovej manželky prezradila, že sa ho chystajú zavraždiť bratia Peter a Štefan a sestra Tereza. V správny čas utiekol. Forgáčovi žoldnieri ho naháňali, no najprv vypálili dom sokoliara Paľa. Katarína, ktorá u neho bývala, prišla o domov. Filip sa rozhodol pomstiť súrodencom a vzal si Katarínu za ženu, no len kvôli pomste, bez lásky. Boli spolu na úteku do Krakova.
Podarí sa im utiecť pred žoldniermi? Zaľúbia sa do seba? Zistí, kto Katarína skutočne je? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v knihe.
Knihu odporúčam všetkým milovníkom histórie a románov. Bola skutočne dobrá a teším sa, keď si prečítam aj ďalšie knihy od Jany Pronskej.

Lívia Knapová

backNaspäť