Nedeľa, 11 December 2016 22:41

Sylvia Mozerová:
Motýlik

Sylvia Mozerová: Motýlik

Táto kniha bola o dievčati menom Michaela, ktorej rodičia sa rozvádzali a na diskotéke ju jej priateľ podviedol s kamarátkou Soňou. Zranená Michaela sa vybrala na odľahlé miesto, kde zbadala dvoch chalanov, ktorí požívali drogy. Prehovorili ju, aby i ona skúsila „zázračné“ účinky drog a zabudla tak na všetky svoje problémy.
Postupne sa k tejto partii pridala a spoznala tak Martina, do ktorého sa zaľúbila. Na svojich predošlých kamarátov už nemyslela. Raz v meste ju s partiou narkomanov uvidela jej mama s novým priateľom Tiborom. Tibor si všimol u Michaely rany po ihlách na ruke a upozornil jej mamu, že Michaela droguje.
K odvykaniu od drog jej pomohla mama spolu s Tiborom. Martin medzičasom odišiel do neznáma a Michaela za odmenu dostala dvojročný pobyt v Anglicku na škole, kde spoznala kamaráta Jimma a už nemala takú veľkú potrebu na Martina spomínať.
Raz jej od neho prišiel list a vybrala sa späť domov ho hľadať.

Našla Michaela Martina? Vrátila sa späť k drogám? Všetky otázky Vám zodpovie táto kniha vo svojom závere.

Simona Predná

backNaspäť