mod_vvisit_counterDnes1974

Ruta Sepetysová:
Medzi odtieňmi sivej

Ruta Sepetysová: Medzi tieňmi sivej

Lina bola 17-ročné dievča, ktoré žilo s mamou, s otcom a 10-ročným bratom v Litve. Netrvalo dlho a Sovietsky zväz obsadil všetky krajiny obklopujúce Rusko a začal deportovať všetkých vzdelaných či bohatých ľudí. Bezbranní ľudia cestovali natlačení v malých špinavých vagónoch pre dobytok. Hoci nič nespravili, boli považovaní za kriminálnikov a prostitútky. Lina s mamou a s bratom žili v jednom pracovnom tábore na severe Ruska a ich otec bol ďaleko vo väzení. Ako prežívala Lina s rodinou a s ostatnými deportovanými ľuďmi život v pracovnom tábore a aké prekážky ju sprevádzali, sa dočítate v tejto úžasne napísanej knihe.

Emma Kubišová

backNaspäť