mod_vvisit_counterDnes1955

Jana Šulková:
Dievča s maskou

Jana Šulková: Dievča s maskou

Mirka chodí na gympel. Je to pekná, obľúbená, mladá tínedžerka. Má všetko, čo chce. Chodí s najžiadanejším chalanom na škole, má najlepšiu kamošku Paulu. Jej rodičia sú bohatí, len Mima nebýva s nimi často, vracajú sa neskoro večer. Jediný deň, kedy sú spolu všetci pokope, je nedeľa. Aj to len obedujú za jedným stolom. Mirkina mama má veľa práce a jej otec je lekár a jediné, čo robí v nedeľu je, pozeranie futbalu. Takže Mima sa s nimi ani moc nerozpráva, dokonca má niekedy pocit, že je tam na obtiaž. Veď už odmalička sa o ňu starali pestúnky.
Mima bola v škole "princezná". Delili sa tam na obľúbených a štipendistov. Medzi sebou sa rozhodli, že so štipendistami sa baviť nebudú. Kto sa s nimi bavil, pokazil si postavenie. No lenže to bola Mirkina pretvárka, vôbec nebola taká, ako sa správala na Succés. Robila to iba preto, aby bola obľúbená, a udržala si svoje super miesto. Keď bola mladšia, bola šikanovaná.
Jediné miesto, kde mohla byť sama sebou, bol starý antikvariát. A tam sa stretla so štipendistom Tobiasom, do ktorého sa zamilovala. Filip bol jej frajer, ktorého ani neľúbila, iba sa hrala, že hej. Ale robila to iba kvôli tomu, aby bola niekto. Mima sa dozvedela, že Filip ju podvádza s jej spolužiačkou Zuzou. Ju to nevzalo, lebo milovala Tobiasa. Ich vzťah však bol tajný, aby Mima neprišla o pozíciu.  Tobias bol predsa štipendista. A tak sa Mima rozhodla každému povedať, že ju Filip podviedol, aby mohla byť s Tobiasom. Plán jej vyšiel. Mima sa dozvedela,  že má brata Jakuba z otcovej strany. Jedného dňa sa Mima s Tobiasom rozhodli, že pôjdu študovať do Brna a po ceste tam havarovali. Prežili autonehodu?  Dozvieš sa to, keď si prečítaš túto super knihu.

Erika Zámeková

backNaspäť</p