Piatok, 11 Máj 2018 07:23

Rick Riordan:
Červená pyramída

Rick Riordan: Červená pyramída

Je to druhé pokračovanie trilógie Kronika Cartera Kana. Sadie a Carter Kanovci sú potomkovia egyptských faraónov, ktorí majú nadprirodzené schopnosti. Ovládajú mágiu a bojujú proti ďalším mágom, ktorí majú odlišné záujmy ako oni.  Kanovci sa totiž snažia oživiť starého egyptského boha Rea , ktorý je bohom poriadku a mieru , aby mohol bojovať proti prebúdzajúcemu sa bohovi chaosu Apopa. Ich protivníci, mágovia z Domu Života (organizácie mágov),  sú zásadne proti prebúdzaniu bohov, a tak musia Kanovci  okrem  boha chaosu bojovať  aj s mágmi z Domu Života , čiže proti niekoľkonásobnej presile. To, či vyhrajú v boji za záchranu sveta alebo nie, závisí iba od  ich pevnej vôle, vytrvalosti a odhodlania.

Jakub Hladík, 9. ročník

backNaspäť