mod_vvisit_counterTento týždeň20136

William King:
Piráti oblohy

William King: Piráti oblohy

Kniha Piráti oblohy je o vzdušnom pirátovi Ulrikovi, ktorého si kúpil čarodejník Valerius, aby bol jeho osobným strážcom. Kúpil si ho po tom, ako Ulrik na neho zapôsobil tým, že porazil tvora, ktorý už zabil 99 takých, ako bol sám. Ulrik najskôr Valeriovi nedôveroval a snažil sa na neho zaútočiť. Valerius mu preto spôsobil veľké bolesti a aj kvôli tým bolestiam mu Ulrik uveril. Prvou Ulrikovou úlohou bolo "chrániť" Valeria, keď išiel za svojím strýkom, ktorý ho nemal veľmi v láske .

Aké dalšie úlohy čakali na Ulrika a či sa v deji objavili ďalšie postavy, ktoré Valerius kúpil alebo zajal, sa dočítate v knihe Piráti oblohy.

Adam Lacko, 8. ročník

backNaspäť