Pondelok, 08 Máj 2017 18:59

Ako pokračuje náš medzinárodný projekt

Do medzinárodného projektu o knihách a čítaní „Let's read together“ sme sa zapojili v októbri 2016. Pôvodne malo byť naším partnerom 6 škôl – z Portugalska, Talianska, Rumunska, Chorvátska a 2 školy z Turecka. Zodpovední partneri, ktorí plnia úlohy podľa časového harmonogramu, však zostali už len traja. Okrem nás sú to autori projektu – Chorváti a jedna škola z Turecka.

V decembri sme si s nimi vymenili vianočné darčeky – záložky do kníh. Nepodarilo sa nám zapojiť do videokonferencie s našimi partnermi, lebo v škole máme pomalé internetové pripojenie.

Let's read together Let's read together

Prečítali sme 4 knihy zahraničných autorov:
1. John Boyne: Chlapec na vrchole hory
2. Kathrin Lange: V znamení vážky
3. Francesca Zappia: Vymyslela som si ťa
4. Kevin Brooks: Zápisky z bunkru

O autoroch a ich knihách vždy urobíme prezentáciu alebo textový dokument v angličtine a pridáme ho do pracovného prostredia na stránke e-twinningu. Písali sme tam tiež o našich návštevách mestskej a národnej knižnice a o spoločne čítanej Ezopovej bájke Havran a líška.
Teraz tvoríme texty o besede so spisovateľkou Lenou Riečanskou  a pokúšame sa o interview (cez internet) s nejakým zahraničným spisovateľom. Čaká nás ešte tvorivé písanie, hodnotenie prečítaných kníh a tvorenie spoločnej e-knihy.

Už doteraz sme získali množstvo skúseností, ktoré v budúcnosti určite využijeme.

Let's read together Let's read together

Let's read together