Štvrtok, 09 Máj 2024 08:11

Zážitkové učenie
Dopravné ihrisko

V pondelok 6. mája si deti z materskej škôlky a žiaci z prvého stupňa našej školy pobalili batôžky a ich kroky smerovali za dobrodružstvom. Spolu s pani učiteľkami nasadli na autobus s cieľovou zastávkou DOPRAVNÉ IHRISKO VRBOVÉ. Tu na nás čakali inštruktori z autoškoly. Mali pre nás pripravenú teoretickú časť. Na nej deti spoznávali dopravné značky, riešili rôzne dopravné situácie, určovali, kto komu dáva prednosť v jazde.

Dopravné ihrisko Vrbové Dopravné ihrisko Vrbové Dopravné ihrisko Vrbové

Všetky tieto vedomosti si následne vyskúšali na dopravnom ihrisku v praxi. Jazdili na bicykloch i motokárach. Museli sledovať dopravné značenie i semafory. Nechýbali ani chodci. Odchádzali sme s úžasnými zážitkami, ale hlavne s veľmi praktickými radami ako sa bezpečne správať na cestách.

Pani učiteľky  1. stupňa a MŠ