logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2019
mod_vvisit_counterVčera2865
mod_vvisit_counterTento týždeň17222
mod_vvisit_counterTento mesiac4884
mod_vvisit_counterVšetky2485326
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 27 November 2023 11:44

Uspeli sme v okresnom kole Jazykového WocaBee šampionátu!Logo

Naša 6. trieda sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee (čít. "vokebí").6. trieda sa v rámci okresu Myjava umiestnila na vynikajúcom 1. mieste, vďaka čomu získala ceny a postúpila do krajského kola. V krajskom kole obsadila krásne 5. miesto.

Diplom z krajského kola

Súťaž vyvrcholí medzinárodným finále, v ktorom sa stretnú tie najlepšie triedy z 8 krajín! Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok. Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia.

Každý žiak našej 6. triedy získal počas okresného kola denne v priemere 830 WocaPoints bodov, čo sa rovná približne 553 správnym odpovediam pri precvičovaní. Triedy v šampionáte súťažia ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci a slovíčka sa naučia vrátane správnej výslovnosti. Aplikácia WocaBee navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači. Tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité. Sme veľmi radi, že na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné výsledky! Žiaci s najväčším počtom WocaBee bodov zo 6. ročníka:
1.    Tomáš Lančarič
2.    Martina Bukovčanová
3.    Samuel Egreši


 
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 20 November 2023 19:10

Halloween v ŠKD

V mesiaci október pri príležitosti sviatku Halloween, ktorý sa zo sveta rozšíril aj k nám a deti sa naň veľmi tešia, sme pre deti zorganizovali „ Hallowenskú párty“. Deti sa s nadšením pripravili , čo bolo vidieť na ich maskách, či kostýmoch.(strašidlá, kostričky, strigy, duchovia, mačky...).

Halloween v ŠKDHalloween v ŠKDHalloween v ŠKDHalloween v ŠKDHalloween v ŠKDHalloween v ŠKDHalloween v ŠKDgaleria

O bohatý program plný hier a súťaží sa postarali naši deviataci a my sme sa všetci príjemne zabavili pri hudbe, tanci, dobrej nálade. Deti si mohli z cesta vyrobiť farebné dyne, vyskúšať kŕmenie kamaráta termixom či hľadať magické kartičky.

Párty sme ukončili spoločným tancom a deti s nadšením a radosťou odchádzali domov.


 
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 17 November 2023 18:12

Dni materských škôl

Týždeň od 6.11.-10.11.2023 sa niesol v znamení osláv Dňa materských škôl, ktorý každoročne pripadá na 4.11. Tento deň je totiž dňom založenia prvej detskej opatrovne na Slovensku, ktorú v roku 1829 v Banskej Bystrici zriadila grófka Mária Terézia Brunswicková a je tiež dňom, kedy sa začala tvoriť didaktika MŠ. V tento deň materské školy intenzívnejšie prezentujú svoju činnosť a aktivitu na verejnosti. Na oslavu tohto sviatku sme mali naplánovaných viac aktivít, no pre veľkú chorobnosť detí sa nám niektoré z nich nepodarilo uskutočniť. Ale s tými, ktoré sa nám uskutočniť podarilo, sa s Vami radi podelíme.

Na začiatku týždňa deti spoznali vlajku Dňa MŠ, vypočuli si a spievali hymnu Dňa MŠ. Keďže o pár dní tu máme "Európsky deň cystickej fibrózy" a my sa každoročne zapájame do akcie s názvom "Deň slaných veterníkov", ktorá slúži na podporu ľudí s týmto ochorením, spolu s deťmi sme vyrábali farebné papierové vrtuľky ako symbol zdravého dychu. Pri tejto príležitosti sme utorkové dopoludnie strávili s detským divadlom "Mici a Mňau", ktoré sú hlavným organizátorom tejto milej a ušľachtilej akcie. V interaktívnom divadelnom predstavení plnom pesničiek a zábavy deti spolu s mačičkou Mňau odhaľovali tajomstvá jesene.

V stredu si precvičili jemnú motoriku a tiež trpezlivosť pri zhotovovaní obrázkov zo zažehľovacích korálok a príprave jednoduchej nepečenej maškrty z piškót, banánov a čokolády. Spoločne si na nej pochutnávali po úspešnom ukončení jednotlivých aktivít. Štvrtok patril detskej fantázii a kreativite, ktorú mohli deti uplatniť pri výzdobe svojho trička, na ktoré si mohli nakresliť fixkami obrázky a vzory podľa vlastnej fantázie. Mali tiež možnosť nakresliť niečo pekné na tričko aj svojmu kamarátovi. Svoje poznatky a nadobudnuté vedomosti uplatnili vo vedomostnom kvíze. A keďže všetko sa raz skončí, tak aj naša týždňová oslava Dňa MŠ sa skončila.

V piatok sme za zvukov hymny Dňa MŠ do daždivého a veterného počasia vypustili balónovú kyticu s vlastnoručne nakreslenými portrétmi a podpismi prítomných detí ako pozdrav pre všetky ostatné deti v materských školách na Slovensku.
Tento zaujímavými aktivitami nabitý týždeň nám bude pripomínať aj slniečko s usmiatymi smajlíkmi, ktoré deti zhotovovali priebežne počas celého týždňa a sú vyjadrením toho, ako sa v MŠ cítia a ako ju majú rady.

Na fotografiách môžete vidieť, že sme tento deň oslávili naozaj kreatívnym, tvorivým a zábavným spôsobom.

Dni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠ

 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 15 November 2023 15:13

Škôlka, ktorá pomáha

V mesiaci november sme sa zapojili do akcie Škôlka, ktorá pomáha. Navštívila nás mačička Mňau s interaktívnym detským divadlom Pani Jeseň. Jeseň prišla, už gaštany zhodila...Mňau spolu s deťmi MŠ, prvákmi a druhákmi spoznali silu vetra od malého vánku po víchricu. Spoznali, aké jesenné plody zbierame, ako sa treba obliecť, keď nastanú chladnejšie dni a prečo vlastne šarkan nelieta. Či lieta?

Honorár z tohto predstavenia bude venovaný na pomoc Erike s cystickou fibrózou.

Práve v novembri si pripomíname Deň slaných veterníkov, ktorý nám dáva do pozornosti ochorenie cystickú fibrózu a poukazuje na potreby detí s týmto ochorením. Keď sa povie slovo veterník, iste si väčšina z nás predstaví sladký koláčik. No veterník ako vrtuľka je užitočnou pomôckou pre deti s CF- život ohrozujúcim genetickým ochorením dýchania.

Škôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáha

Tvorbou veterníkov sa do akcie zapojili aj deti našej MŠ a mali tak možnosť zamyslieť sa nad tým, aké je dôležité kvalitné nadýchnutie sa a tiež, že to nemusí byť úplnou samozrejmosťou.

Šulovská


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 16 November 2023 13:01

Imatrikulácia prvákov

Milou tradíciou v našom školskom klube sa stalo, že prváci svoj veľký deň neprežívajú len začiatkom septembra, ale rovnako slávnostný a významný je pre nich aj akt prijatia za „veľkých" žiakov, čiže imatrikulácia.

Teplé októbrové slniečko nám prialo, tak sme sa rozhodli prvákov pasovať do cechu žiakov na našom školskom ihrisku. Úlohy, ktoré pre nich pripravili žiaci 8. a 9. ročníka, boli odmenené sladkou odmenou. Prváci zložili slávnostný sľub a boli pasovaní za žiaka našej školy.

Imatrikulácia prvíkovImatrikulácia prvíkovImatrikulácia prvíkovImatrikulácia prvíkovImatrikulácia prvíkovImatrikulácia prvíkovImatrikulácia prvíkov

Všetkým prvákom želáme veľa zdravia, úsmevov a úspechov v škole!

Vychovávateľky  ŠKD


 
Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2023 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!