mod_vvisit_counterTento týždeň31985
Streda, 12 Jún 2024 19:56

Vedecké pokusy a plavba loďou po Dunaji

Tretiaci a štvrtáci z našej školy v sprievode pani učiteliek si v piatok 31. mája zbalili desiatu na celý deň a vyrazili na školský výlet do Bratislavy. Tam na nich čakali interaktívne vedecké pokusy. Mohli sa oboznámiť s virtuálnou realitou, experimentmi z fyziky, chémie, prírodovedy. Nechýbalo ani kúzlenie v kuchyni.

Pri aktivitách spoznávali ľudské telo, prakticky si na figuríne zopakovali zásady oživovania človeka. Všetky tieto aktivity a oveľa viac im pripravila základná škola v Bratislave. Po veľmi vydarenom doobedí naše kroky smerovali do prístavu. Tu na nás čakala loď. Z jej paluby pri plavbe po Dunaji sme pozorovali dominanty hlavného mesta a nábrežie Dunaja. Bol to krásny zážitok.

Pani učiteľky 3. a 4. ročníka

Utorok, 11 Jún 2024 19:50

Maxi  C  H  V Á  L  I M  E .... Maxi

Gabiku Morihladkovú,

žiačku 7. ročníka.

Celý školský rok 2023/24 riešila náročné úlohy celoslovenskej matematickej súťaže MAKS, čím dokázala, že vyniká nadpriemernou bystrosťou, inteligenciou a vytrvalosťou.

Streda, 05 Jún 2024 20:22

Tipy na letné čítanie

Čoskoro začnú letné prázdniny a niektorí z vás sa možno budú zamýšľať nad tým, akou knihou sa potešiť počas dlhých dní oddychu. Tu je niekoľko dobrých tipov od vašich spolužiakov:

1. David Walliams: Najhorší učitelia na svete
(odporúča Karin Urbanová, 6. ročník)

Kniha sa bude páčiť hlavne tým, ktorí majú
radi vtipné príbehy zo školského prostredia.

2. Marta Hlušíková: Modré srdce s kečupovým fľakom
(odporúča Kristína Boorová, 5. ročník)

Kniha pre dievčatá o kamarátstve, prvej láske, veselých
aj vážnych udalostiach v živote deväťročnej Laury.
Koncom mesiaca vyjde už 3. diel z tejto série.

3. Victoria Schwab: Mesto duchov
(odporúča Martina Bukovčanová, 6. ročník)

Kniha je určená vekovej kategórii 11+ a milovníkom
sci-fi a fantasy, pretože najlepším priateľom hlavnej
hrdinky Cassidy je duch, vo svete ktorého sa veľká
časť deja odohráva.

4. Jean Menzies: Egyptské mýty
(odporúča Markus Moravec, 6. ročník)

Je to kniha z edície Detské encyklopédie.
Nájdete v nej nádherné ilustrácie a dozviete sa
o egyptských bohoch, faraónoch či múmiách.

5. Marta Ambrozová: Staroslovanské rozprávky
(knihu odporúčajú žiaci 5. ročníka)

Kniha obsahuje 20 rozprávok o živote Slovanov,
ich prepojení s prírodou, zvykoch a bohoch, ako napríklad
Perún, Morena, Vesna, Živa, Černobog, Belobog…
Aj táto kniha je prekrásne ilustrovaná.

Tipy na letné čítanie

Vyobrazené záložky vytvorili žiaci do súťaže vydavateľstva Slovart. Záložka mala súvisieť s knihou, ktorú si počas školského roka zakúpili z katalógu tohto vydavateľstva a zároveň sa im najviac páčila.

Piataci vyhrali knihu, ktorú odporúčajú, v súťaži so Slovenským rozhlasom Bola raz jedna povesť.

Pondelok, 03 Jún 2024 16:38

Slnečné dopoludnie v ADONISE

15. mája ožilo nádvorie zariadenia pre seniorov v Krajnom spevom, tancom a milým slovom. Naši škôlkari a klubisti navštívíli seniorov, aby ich potešili programom a odovzdali malý darček. Potlesk, úsmev, ale i slzičky šťastia nám boli krásnou odmenou. Samozrejme, nechýbala ani sladká bodka od zamestnancov zariadenia.

Ďakujeme.

vychovávateľky ŠKD

Pondelok, 03 Jún 2024 16:12

MATEMATICKÝ KLOKAN