mod_vvisit_counterVčera1994
Pondelok, 30 November 2015 16:10

Farebná vychádzka

Jeseň bola dlhá, teplá a príjemná. Slnečné lúče farbili lístie na stromoch do božských odtieňov. Meteorológovia predpovedali krásne počasie pre sobotňajšiu prechádzku po horách Západného Slovenska. Tak sme sa nechali ukecať a šli sme sa pozrieť na tú krásu zblízka – 13 detí, 7 dospelých a pes. Našim cieľom boli tentoraz lesy Považského Inovca a rozhľadňa na vrchu Marhát, ktorý bol aj najvyšším bodom našej túry. Bez problémov sme sa presunuli do východiskového bodu, účasť bola dobrá, nálada vynikajúca,  prišlo veľa nových detí, príroda bola pestrofarebná, prešli sme celú trasu, načas sme sa dostali do cieľa, len tá trúba nám chýbala.

Turistika-farebná vychádzka

A ešte počasie. Celý čas sme vyzerali, z ktorej strany sa zjaví to predpovedané slniečko. Nedočkali sme sa, ale zato pod vrcholom Marhátu nás prekvapilo jemné mrholenie, no a s pribúdajúcimi výškovými metrami sme sa tratili v oblaku. Rozhľadňu sme našli bez problémov, no celá bola zahalená hmlou, bola mokrá od dažďa, nebezpečná a schodisko bez zábradlia. Keďže výhľad nebol žiadny a ešte fúkal aj vietor, tak sme sa rozhodli, že sa prídeme pokochať inokedy a inou cestou. Z Marhátu sme šli už len dolu kopcom, pristavili smesa na rázcestí Jurko a  pri Kostolíku svätého Juraja, ktorý práve reštaurujú . Ani sme nevedeli, že náš najmladší turista Jurko tu má pomenované takéto krásne miesta. Mysleli sme si, že po ceste nestretneme žiadne divé zvieratá, ale nad Nitrianskou Blatnicou sme sa mohli zblízka pokochať dvomi divými prascami.

Potešili ma noví turisti – Vaneska, Adelka, Erika a Lukáš, že na svojej prvej turistike zdolali bez problémov 21,5 kilometra. Keďže to bol náš prvý tohtoročný výlet, každý dostane turistickú kartu, aby mohol zberať kilometre na medailu. Jediným nedostatkom bolo to, že Ninka nezjedla všetky rožky. Mali sme totiž menej prestávok ako inokedy. Alebo mala rožkov viac ako predtým? Ďalšie fotky v galérii