Piatok, 28 December 2012 15:39

Športovec Tomáš

Ďalším pokračovaním projektu Osobnosti školákom bola beseda s vrcholovým športovcom Mgr. Tomášom Murgáčom. Tento mladý človek je absolventom Fakulty telesnej výchovy a športu v Bratislave, reprezentačným trénerom SR pre úsek akrobatického lyžovania – disciplíny slopstyle, aktívnym pretekárom v akrobatickom lyžovaní,  bývalým hokejovým reprezentantom SR do 17 rokov, organizátorom a súčasne trénerom freeski campov, spoluzakladateľom tréningového a vzdelávacieho centra pre individuálne freestylové športy. Cieľom tohoto centra je vytvoriť systém a priestor na to, aby mladí ľudia trávili svoj voľný čas športovou aktivitou, aby preferovali zdravý životný štýl založený na športovej aktivite, aby pracovali na svojom osobnom a športovom raste. Porozprával nám o histórii akrobatického lyžovania, ako sa počas svojho vývinu rozčlenilo na niekoľko odvetvií, o pretekoch, spôsobe života pretekárov, o tréningových kempoch. Všetko nám zdokumentoval množstvom videozáznamov. Mnohé z nich boli zábavné, ale na iných sme obdivovali krásnu zasneženú prírodu, strmé kopce, odvahu, lyžiarsku zdatnosť, skoky zo skalných útesov.

športovec T.Murgáč športovec T.Murgáč

Všetkým nám zdôraznil potrebu rozcvičenia sa pred každou pohybovou aktivitou, prípravu a tréning pre čo najlepšie športové výkony. No a nemenej dôležitou časťou je jazyková zdatnosť a vzdelanie, ktoré sú potrebné pre pobyt v zahraničí, dorozumievanie sa, nadviazanie vzťahov a udržanie kontaktov