mod_vvisit_counterVšetky2662050
Sobota, 06 Jún 2015 00:00

Strelkyňa Zuzana Rehák-Štefečeková

V jedno piatkové dopoludnie k nám zavítala zaujímavá návšteva. Na besedu so žiakmi II. stupňa prišla veselá, srdečná, pekná, no nebezpečná dáma. Tou osobnosťou bola úspešná slovenská reprezentantka v streľbe, v disciplíne trap, pani Zuzka Rehák–Štefečeková. Je držiteľkou dvoch strieborných olympijských medailí z Pekingu a Londýna, majsterkou sveta, víťazkou Svetového pohára a mnohých ďalších ocenení. Porozprávala nám o svojom živote, štúdiu, priateľstvách, súťažiach, príprave, dovolenkách. So sebou priniesla svoju súťažnú zbraň, ktorú nám nielen ukázala, ale mohli sme si ju aj ochytať.

Zuzana Štefečeková

Takisto sme videli skutočné medaily z olympiády, MS, ME. Tie sme si mohli dať na krk a vyfotografovať sa s nimi. Priniesla nám tiež množstvo fotografií zo svojho súkromného i športového života, súťaží, stretnutí s významnými ľuďmi športového i spoločenského života z celého sveta. Dozvedeli sme sa, že absolvovala dve vysoké školy, chystá sa študovať ne tretej a ovláda 5 svetových jazykov. Popri svojej príprave a súťažiach vo vrcholovom športe sa venuje aj charitatívnym projektom. Pomáha svojej sestre v rozvoji vzdelanosti detí v Ugande, kde podporuje základnú školu. Na záver besedy každý žiak dostal fotografiu s venovaním a podpisom. Verím, že v každom žiakovi zostal aspoň kúsoček srdečnosti, cieľavedomosti a zodpovednosti od tejto úspešnej športovej strelkyne.

Milan Medveď