mod_vvisit_counterVšetky1933754
Streda, 12 December 2018 13:02

Plavecký výcvik predškolákov

Keďže našim cieľom je rozvíjať pohybové schopnosti a zručnosti detí ako súčasť zdravého životného štýlu, i v tento školský rok sme zrealizovali predplavecký výcvik 5 – 6 ročných detí. Výcvik prebiehal v mesiacoch október – november v  plavárni v Myjave pod vedením profesionálneho trénera plávania Bc. Branislava Kormaníka a plavčíčky Mgr. Janky Gálikovej.  Počas 20 hodín výcviku sa deti učili formou rôznych hier a cvičení bezpečne, bez strachu a zábran pohybovať vo vode, nadobúdali a rozvíjali si základné plavecké zručnosti – ponorenie, splývanie, skákanie do vody, správne dýchanie, orientácia pod hladinou, lovenie z dna, osvojovali si  základné plavecké pohyby horných aj dolných končatín, učili sa základy správnej techniky plaveckého štýlu - kraul. Deti prejavovali nebojácnosť, odvahu pri potápaní, skákaní do vody z mostíka i pri plávaní vo veľkom bazéne. I tí  najmenej odvážnejší dokázali svoj strach prekonať a výcvik šťastne ukončiť. Za odvahu, nebojácnosť a trpezlivosť obdržali od trénera „Mokré vysvedčenie“, z ktorého mali veľkú radosť. Veď to je ich prvé vysvedčenie.

Plavecký výcvik predškolákov Plavecký výcvik predškolákov
Plavecký výcvik predškolákov

Copyright © 2021 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.